Գրքի շնորհանդեսի և թեմատիկ ցուցահանդեսի հրավեր
«Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի գիտատեխնիկական գրադարանը «Հանդիպում գրքերի հեղինակների, գիտնականների հետ» միջոցառումների շարքից կազմակերպում է գրքի շնորհանդես, որի շրջանակներում կլինի նաև քննարկում «Հայաստանի ներկայիս տնտեսությունը և երկրի զարգացման սցենարը» թեմայով: Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Թավադյանը կներկայացնի Մոսկվայում լույս տեսած «Անորոշության գոտիները և տնտեսության տարբերակայնությունը. Ինչպես կանխատեսել և կարգավորել տնտեսական գործընթացները անորոշության պայմաններում» իր նոր գիրքը:
Ինչպես հայտնում են կենտրոնից, միջոցառումը նախատեսված է տնտեսագիտական ուղղվածության բուհերի, գիտական, հետազոտական, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և հետաքրքրված անձանց համար: Մասնակիցների համար կգործի գրադարանի «Տնտեսագիտություն: Բիզնես: Նորարարություն» թեմատիկ ցուցահանդեսը: Ցանկացողները կարող են շրջայց կատարել գրադարանում, ծանոթանալ և հետագայում օգտվել կենտրոնի ժամանակակից տեղեկատվական ծառայություններից: Միջոցառումը կկայանա մարտի 28-ին, ժամը 14.30-ին «Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում (ք. Երևան, Կոմիտասի 49/3, խորհրդակցությունների դահլիճ, 2-րդ հարկ:

Приглашение на презентацию книги и тематическую выставку
Научно-техническая библиотека ГНКО "Национальный центр инноваций и предпринимательства", в рамках мероприятий "Встреча с учеными, авторами книг" организует презентацию книги в рамках которой состоится дискуссия на тему: "Нынешняя экономика Армении и сценарий развития страны". Заведующий кафедрой экономико-математических методов, доктор экономических наук, профессор Ашот Тавадян представит свою новую книгу "Полосы неопределенности и вариантность экономики. Как прогнозировать и регулировать экономические процессы в условиях неопределенности", которая вышла в свет в Москве.
Как сообщают из центра, мероприятие предусмотрено для представителей вузов, научных, исследовательских, общественных организаций и заинтересованных лиц.
Для участников будет открыта тематическая выставка "Экономика, Бизнес. Инновации". Желающие могут ознакомиться с библиотекой, для дальнейшего пользования услугами современного информационного центра.
Мерорпиятие состоится 28-го марта в 14:30 в ГНКО "Национальный центр инноваций и предпринимательства" (г.Ереван, Комитаса 19/3, зал совещаний, 2-й этаж).