Մեկնարկում է «ՀՀ վարչապետի գավաթ» խճուղավազքի սիրողական մրցաշարը․հայտերն ընդունվում են
Հանրապետությունում վազքի և առողջ ապրելակերպի մասսայականացման, ինչպես նաև բնակչության շրջանում ֆիզկուլտուրայի և սպորտի քարոզչության ապահովման նպատակով 2023 թ․ սեպտեմբերի 23-ին, ժամը 13:00-ին Արմավիրի մարզի «Փարաքար-Էջմիածին» մայրուղում և «Զվարթնոց պատմամշակութային արգելոց-թանգարան» - Էջմիածին ճանապարհահատվածում անցկացվելու է «Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետի գավաթ» խճուղավազքի սիրողական մրցաշարը:
Մրցաշարին մասնակցելու հայտերը պետք է լրացնել առցանց՝ մինչև 2023 թ․ սեպտեմբերի 20-ը ներառյալ: Մասնակիցները պետք է մրցավայր ներկայանան մրցումներից 2 ժամ առաջ` անձը հաստատող փաստաթղթով:

Запускается любительский кроссовый забег «Кубок премьер-министра Республики Армения». Принимаются заявки
14.09.2023
В целях популяризации бега и здорового образа жизни в республике, а также популяризации физического воспитания и спорта среди населения 23 сентября 2013г. в 13:00 на автодороге «Паракар-Эчмиадзин» и участке дороги Эчмиадзина «Историко-культурный заповедник-музей Звартноц» - состоится любительский кроссовый забег «Кубок премьер-министра Республики Армения».
Заявки на участие в турнире необходимо подать онлайн до 20 сентября 2013г. включительно.
Участникам необходимо прибыть на место соревнований за 2 часа до начала соревнований с документом, удостоверяющим личность.