Արտերկրի հեղինակավոր բուհերի պրոֆեսորները կդասախոսեն ՀՊՏՀ-ում
Հարգելի՛ ուսանողներ, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ս.թ. հունիսի 7-ին դասախոսությամբ հանդես կգան ՀՊՏՀ գործընկեր համալսարաններից ժամանած գիտնականները՝
1. «Քոուչինգ. տեսություն և պրակտիկա» (Coaching: theory and practice)՝ Հունգարիայի Միշկոլցի համալսարանի պրոֆեսոր Իստվան Կունոսը (ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի կենտրոն, ժամը 12:00),
2. «Բիզնես, տվյալներ և տեղադրում. ինչպես հավաքել, վերլուծել և ներկայացնել աշխարհագրական հղումով տվյալներ, տարբեր դեպքերի ուսումնասիրություններ» (Business, Data and Location - How to collect, analyse and introduce data with geo-reference, lessons from different case studies)՝ Հունգարիայի Միշկոլցի համալսարանի պրոֆեսոր Դանիել Քութորը (ՀՊՏՀ չինական լսարան, ժամը 12:00),
3. «Տվյալների արտացոլման միտումները» (Trends in data visualisation)՝ Հունգարիայի Միշկոլցի համալսարանի պրոֆեսոր Զոլտ Պալը (ՀՊՏՀ ֆինանսների ֆակուլտետ, 206 լսարան, ժամը 12:00),
4. «Աջակցություն գյուղատնտեսությանը ԱՀԿ կանոնակարգերի համատեքստում» (Support for agriculture in the context of the TWO regulations)՝ Լեհաստանի Պոզնանի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարանի պրոֆեսոր Ագնիեսկա Պոչտան (ՀՊՏՀ ՄՏՀ ֆակուլտետ, 72 լսարան, ժամը 13:00):

Профессора престижных зарубежных вузов выступят с лекциями в АГЭУ
Уважаемые студенты! 7 июня в Армянском государственном экономическом университете с лекциями выступят ученые, прибывшие в Армению из партнерских университетов АГЭУ:
1. «Коучинг: теория и практика» (Coaching: theory and practice): профессор Мишкольцкого университета (Венгрия) Иштван Кунос (Центр международных программ АГЭУ, в 12:00),
2. «Бизнес, данные и внедрение: как собирать, анализировать и представлять данные с геоссылкой, анализ различных кейсов» (Business, Data and Location - How to collect, analyse and introduce data with geo-reference, lessons from different case studies): профессор Мишкольцкого университета (Венгрия) Даниель Кутор (Кабинет китайского языка АГЭУ, в 12:00),
3. «Тренды в визуализации данных» (Trends in data visualisation): профессор Мишкольцкого университета (Венгрия) Золт Палл (Финансовый факультет АГЭУ, аудитория 206, в 12:00),
4. «Поддержка сельского хозяйства в контексте регулирования ВТО» (Support for agriculture in the context of the TWO regulations): профессор Познанского университета экономики и бизнеса (Польша) Агнешка Почта (Факультет регулирования экономики и международных экономических отношений АГЭУ, аудитория 72, в 13:00).