Դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու հնարավորություն RISEBA կիրառական գիտությունների համալսարանում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և RISEBA կիրառական գիտությունների (Լատվիա) համալսարանների միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում կնքված պայմանագրի համաձայն` ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի անդամները հնարավորություն կստանան առաջադրվելու RISEBA կիրառական գիտությունների համալսարանի փոխանակման մրցույթին։ Մրցութային բոլոր փուլերը հաղթահարելու դեպքում ՀՊՏՀ աշխատակիցները կդասավանդեն կամ վերապատրաստվեն վերոնշյալ համալսարանում։
Ծրագրով հետաքրքրված դասախոսները մինչև նոյեմբերի 27-ը, ժամը 23։59 պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը, իսկ վարչական անձնակազմի ներկայացուցիչները (նույն ժամկետում)՝ հետևյալ հայտը:

Возможность преподавания или повышения квалификации в Университете прикладных наук RISEBA
В соответствии с договором, заключенным между Армянским государственным экономическим университетом и Университетом прикладных наук RISEBA (Латвия) в рамках программы «Эразмус+», представители профессорско-преподавательского и административного состава АГЭУ получат возможность быть номинированными на конкурс обмена в Университете RISEBA. В случае преодоления всех туров конкурса представители профессорско-преподавательского и административного состава получат возможность выступить с лекциями или пройти курс повышения квалификации в указанном вузе.
Заинтересованные в программе преподаватели должны до 23:59, 27 ноября заполнить следующую заявку, а представители административного состава – следующую заявку.