«Բարձր տեխնոլոգիաների զարգացումը և Հայաստանի տնտեսության մրցունակությունը» թեմայով կլոր սեղան ՀՊՏՀ-ում
Դիտումների քանակ՝ 1704
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը, ԱՐՓԱ (Analysis, Research and Planning for Armenia) հիմնարկը (ԱՄՆ) և «Այլընտրանք» հետազոտական կենտրոնը կազմակերպում են «Բարձր տեխնոլոգիաների զարգացումը և Հայաստանի տնտեսության մրցունակությունը» թեմայով կլոր սեղան: Այն տեղի կունենա ՀՊՏՀ նիստերի սրահում, նոյեմբերի 11-ին, ժամը 14:00-ին: Կքննարկվեն հարցեր, ինչպիսիք են ՏՏ-ն և այլ բարձր տեխնոլոգիաները որպես Հայաստանի տնտեսության մրցունակության բարձրացման և ուժեղացման միջոց, տնտեսության առանձին ճյուղերի՝ արդյունաբերության, նանոտեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության ու այլ ոլորտներում նորարությունների ներդրման խթանների կիրառման հնարավորությունները:
Քննարկմանը կմասնակցեն Համաշխարհային բանկի և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի, գործադիր իշխանության, միջազգային կառույցների և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչներ։ Հրավիրվում են թեմայով հետաքրքրված ՀՊՏՀ-ականները:

Круглый стол в АГЭУ на тему «Развитие высоких технологий и конкурентоспособность экономики Армении»
Армянский государственный экономический университет, учреждение АРПА (США) и Центр альтернативных исследований организуют круглый стол на тему «Развитие высоких технологий и конкурентоспособность экономики Армении».
Он состоится в сессионном зале АГЭУ 11 ноября в 14:00. Будут обсуждаться такие вопросы, как информационные технологии и другие высокие технологии как средство повышения конкурентоспособности армянской экономики, возможности применения инноваций в определенных секторах экономики, таких как промышленность, нанотехнологии, сельское хозяйство и другие сектора. В дискуссии примут участие представители Всемирного банка и Международного валютного фонда, исполнительной власти, международных структур и деловых кругов. Приглашаются представители АГЭУ, заинтересованные темой.