Ռումինիայում դասախոսելու հրավեր
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Յաշիի Ալեկսանդրո Յոհան Կուզայի համալսարանի (Ռումինիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին հնարավորություն կտրվի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի ընթացքում մեկ շաբաթով դասախոսությամբ հանդես գալու վերոնշյալ բուհում: Ծրագրով հետաքրքրված դասախոսները պետք է մինչև նոյեմբերի 12-ը ներառյալ ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժնի erasmus.asue@gmail.com  էլ. փոստին պետք է ուղարկեն ներքոնշյալ փաստաթղթերը՝ նամակի վերնագիր  դաշտում նշելով "Teaching Mobility - Alexandru Ioan Cuza University of Iasi”.
Մրցույթին կարող են մասնակցել միայն ՀՊՏՀ հիմնական աշխատակիցները: Ստանալով պատասխան հաղորդագրություն՝ Դուք կհամոզվեք, որ հայտը ստացվել է միջազգային կապերի բաժնի կողմից: Հարցերի դեպքում կարող եք գրել բաժնի erasmus.asue@gmail.com էլ. փոստին:

Согласно договору, заключенному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическим университетом и Ясским университетом имени Александру Иоана Кузы (Румыния), преподавательскому составу Армянского государственного экономического университета представиться возможность провести лекции в вышеуказанном вузе в течение второго семестра 2019-2020 учебного года. Желающие должны до 12 ноября отправитьна электронную почту отдела международных связей АГЭУ erasmus.asue@gmail.com нижеперечисленные документы, отметив в поле "Тема" "Teaching Mobility - Alexandru Ioan Cuza University of Iasi”:
1. Ксерокопия паспорта
2. автобиография в формате Europass CV (на английском)
3. документ, удостоверяющий знание английского языка (обязательно)
4. мотивационное письмо (на английском)
5. краткое описание преподаваемого предмета (на английском).
В конкурсе могут принять участие только основные сотрудники АГЭУ. Получив ответное письмо, Вы убедитесь, что заявка была получена отделом международных связей. При возникновении вопросов можно обратиться в отдел внешних связей по эл. адресу: erasmus.asue@gmail.com.