ՀՊՏՀ-ն՝ տնտեսական հետազոտությունների ուղեղային կենտրոն. դրամաշնորհի մրցույթ և հանդիպման հրավեր
Տնտեսական զարգացման նախաձեռնությունների նորաստեղծ կենտրոնը հայտարարում է փոքր հետազոտությունների դրամաշնորհների մրցույթ: Մրցույթի վերաբերյալ հարցերի պարզաբանմանը նվիրված հանդիպումների մեկնարկը տրվելու է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանից, որը տնտեսության ոլորտում համապարփակ հետազոտությունների իրականացման ուղեղային կենտրոններից մեկն է:
Դրամաշնորհների մրցույթին դիմելու կարգը, ֆինանսավորման և բովանդակային մանրամասները կներկայացվեն փետրվարի 25-ին, ժամը 14:00-ին ՀՊՏՀ նիստերի դահլիճում կայանալիք հանդիպմանը, որին մասնակցելու են հրավիրվում ՀՊՏՀ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողները, ասպիրանտները, հետազոտողներն ու դասախոսները:
Տնտեսական զարգացման նախաձեռնությունների կենտրոնից նշում են, որ ծրագիրը միտված է տնտեսության առջև ծառացած առավել խնդրահարույց թեմաներին անդրադառնալու հարցում հետազոտողների աջակցմանը և այդ գործընթացում վերջիններիս հանրային մասնակցության աստիճանի ընդլայնմանը: Ծրագրի իրագործմամբ կենտրոնը նպատակ ունի ձևավորել ուղեղային զինանոց, որի մասնագետները հետագայում կներգրավվեն կենտրոնի գործունեությանը (քննարկումներ, մարզային և լոկալ հանդիպումներ, լայնամասշտաբ ուսումնասիրություններ, կլոր սեղաններ, միջազգային գործընկերների հետ համագործակցություն և այլն...):
Մրցույթի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն հասանելի է այստեղ:
Հայտերի վերաբերյալ հարցերի դեպքում կարող եք գրել info@cedi.am էլ. հասցեին կամ զանգահարել +374 12 92 22 01 հեռախոսահամարով:

Конкурс на предоставление стипендий и приглашение на встречу в АГЭУ- мозговой центр экономических исследований
Центр инициатив экономического развития объявляет конкурс стипендий на осуществление небольших исследований. Встреча, где будут разъяснены все вопросы, касающиеся конкурса, состоится в Армянском государственном экономическом университете, который является одним из мозговых центров, осуществляющих глобальные исследования в сфере экономики.
На встречу, которая состоится 25 февраля в 14:00 в зале заседаний АГЭУ, где будут представлены порядок участия в конкурсе, содержательные подробности и подробности финансирования, приглашаются студенты бакалавриата и магистратуры АГЭУ, аспиранты, исследователи и преподаватели.
Из центра инициатив экономического развития отмечают, что программа направлена на содействие исследователей в рассмотрении наиболее актуальным тем экономики и расширение степени общественного участия в данном процессе. Центр ставит перед собой цель сформировать мозговой арсенал, специалисты которого в дальнейшем будут вовлечены в деятельность центра (дискуссии, региональные и локальные встречи, широкомасштабные исследования, круглые столы, сотрудничество с международными партнерами и т.д.).
Дополнительная информация о конкурсе доступна здесь.
По вопросам о предоставлении заявок можете написать на адрес электронной почты info@cedi.am или позвонить по телефону +374 12 92 22 01.