Առցանց վեբինարների շարք և հանդիպումներ
ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժինը հայտնում է ՌԴ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի նախաձեռնությունների մասին:
Վեբինարների շարք՝ «Տվյալները տնտեսության մեջ ու առողջապահության բնագավառում»
ՌԴ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանը անցկացնելու է տնտեսության և առողջապահության տվյալների վերլուծությանն առնչվող վեբինարների շարք՝ «Экономика и данные: возможности для здравоохранения» խորագրով, որին կարող են մասնակցել նաև ՀՊՏՀ ուսանողները: Վեբինարները կհետաքրքրեն հատկապես նրանց, ովքեր իրականացնում են առողջաապհության ոլորտում հետազոտություններ, տվյալների վերլուծության, տնտեսագիտության կամ վիճակագրության ոլորտի մասնագետ կամ ուսանող են, ինչու չէ` նաև նրանց, ովքեր ուղղակի հետաքրքրված են տվյալ ոլորտներով:
Վեբինարները անցկացվելու են Zoom առցանց հարթակում՝ 2020թ. հոկտեմբեր ամսից սկսած:
Գրանցման հղումը հետևյալն է:
Մասնակցությունն անվճար է, բոլոր մասնակիցներին կտրվեն վկայականներ:
Այլ մանրամասների և խոսնակներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Մելբուրնի համալսարանի պրոֆեսորի հետ առցանց հանդիպում
Հարգելի՛ ՀՊՏՀ ուսանողներ, կիրակի օրը՝ սեպտեմբերի 6-ին, Երևանի ժամանակով 11-00-ին անցկացվելու է ՌԴ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի կողմից կազմակերպած առցանց հանդիպում՝ Մելբուրնի համալսարանի պրոֆեսոր Եկատերինա Վոլկովայի հետ (Екатеринa Волковa, PhD Cornell, assistant professor U. of Melbourne): Հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են ասպիրանտուրայի, էմպիրիկ կորպորատիվ ֆինանսների մասին հարցեր, ինչպես նաև՝ թե ինչու զբաղվել գիտական հետազոտություններով:

Серия вебинаров и встречи в онлайн-формате
Отдел международных связей АГЭУ сообщает об инициативах Национального исследовательского университета «Высшая школа экономики» (НИУ ВШЭ) РФ
Серия вебинаров «Данные в экономике и сфере здравоохранения»
Факультет экономических наук НИУ ВШЭ представляет серию вебинаров по экономике и данным здравоохранения под общим названием «Экономика и данные: возможности для здравоохранения».
К участию приглашаются врачи, работники здравоохранения и системы организации здравоохранения, студенты, аспиранты и стажеры медицинских, экономических и статистических специальностей, организации и управления здравоохранением и другие заинтересованные лица. В вебинарах могут принять участие и студенты АГЭУ.
Вебинары будут проводиться на онлайн-платформе Zoom, начиная с октября 2020 г.
Зарегистрироваться можно по ссылке.
Участие в вебинарах бесплатное. Все участники получат сертификат участника.
Подробная информация о вебинарах, а также о лекторах и темах докладов доступна по ссылке.
Онлайн-встреча с профессором Университета Мельбурна
Уважаемые студенты АГЭУ! В воскресенье 6 сентября в 11:00 по ереванскому времени будет проведена онлайн-встреча с профессором Мельбурнского университета Екатериной Волковой (PhD Cornell, assistant professor U. of Melbourne). Встреча организована НИУ ВШЭ РФ. Будут обсуждаться вопросы, касающиеся аспирантуры, эмпирических исследований в сфере корпоративных финансов, а также зачем заниматься научными исследованиями.