«Էլեկտրոնային հաղորդակցության ոլորտի պետական կարգավորում»․ նոր դասընթաց ՀՊՏՀ-ում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը և ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը համատեղ կազմակերպում են «Էլեկտրոնային հաղորդակցության ոլորտի պետական կարգավորում» դասընթացը։
Այն նախատեսված է էլեկտրոնային հաղորդակցության ոլորտում գործունեություն իրականացնող կամ գործունեություն իրականացնել պատրաստվող, ինչպես նաև ոլորտով հետաքրքրված բոլոր անձանց համար։ Այն մասնակիցներին հնարավորություն կընձեռի ամրապնդելու ոլորտի պետական կարգավորման վերաբերյալ գիտելիքները և լինելու մրցունակ։
Դասընթացի ծրագիրը
Դասընթացի մեկնարկը՝ 27․03․2023
Դասընթացի անցկացման օրերը՝ երկուշաբթի և չորեքշաբթի
Դասընթացի ձևաչափը՝ օֆլայն
Դասընթացավար՝ Արմեն Հունանյան, տնտեսագիտության թեկնածու, ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության ռեսուրսների կառավարման և տեխնոլոգիական զարգացման բաժնի պետ (2013 թվականից մինչ օրս)։
Դասընթացի վճարը՝ 48 000 ՀՀ դրամ (ՀՊՏՀ աշխատակիցների և ուսանողների համար մասնակցության վճարը կկազմի 33 600 ՀՀ դրամ, շրջանավարտների համար՝ 43 200 ՀՀ դրամ):

«Государственное регулирование сферы электронной коммуникации»: новый учебный курс в АГЭУ
Армянский государственный экономический университет и Комиссия по регулированию общественных услуг РА организуют учебный курс «Государственное регулирование сферы электронной коммуникации».
Курс предназначен для лиц, осуществляющих или намеревающихся осуществлять деятельность в области электронных коммуникаций, а также для всех, интересующихся данной сферой. Слушатели курса получат возможность закрепить знания по государственному регулированию данной сферы и смогут стать конкурентоспособными специалистами.
Программа курса
Начало занятий: 27․03․2023
Дни проведения занятий: понедельник и среда
Формат курса: очный
Курс ведет Армен Унанян – кандидат экономических наук, начальник отдела управления ресурсами и технологического развития департамента телекоммуникаций Комиссии по регулированию общественных услуг РА (с 2013 г. по сей день)
Плата за обучение: 48 000 др. РА (для сотрудников и студентов АГЭУ – 33 600 др. РА, для выпускников – 43 200 др. РА).