ՀՊՏՀ ուսանողները հրավիրվում են Պորտոյի համալսարանում (Պորտուգալիա) մեկ կիսամյակ սովորելու
ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժնից հայտնում են, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Պորտոյի համալսարանի (Պորտուգալիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնել վերոնշյալ բուհում: Ծրագրին կարող են դիմել այն ուսանողները, ովքեր`
Ըստ բուհերի միջև կնքված պայմանագրի՝ ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև նոյեմբերի 23-ը լրացնեն առցանց հայտ տվյալ համալսարանի հարթակում՝ այցելելով հետևյալ հղմամբ:
Առցանց հայտը լրացնելու համար կարող եք օգտվել վերը նշված հղմամբ նախատեսված Guidelines for Applicants ուղեցույցից: Տեղեկացնում ենք, որ կդիտարկվեն բացառապես Պորտոյի համալսարանի կողմից նշված հղումով գրանցված և անհրաժեշտ փաստաթղթերը ժամկետում վերբեռնած ուսանողների հայտերը: Ուստի խնդրում ենք հայտադիմումները չուղարկել միջազգային կապերի բաժնի էլ-փոստին:
Նշենք, որ ընտրված ուսանողները ստիպված են ուղևորվել Ռուսաստանի Դաշնություն՝ վիզայի ստացման նպատակով, քանի որ Պորտուգալիայի համար D կարգի վիզա չի տրամադրվում ՀՀ-ում: Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժին՝ erasmus.asue@gmail.com էլ-փոստով:

Приглашение для студентов АГЭУ провести семестр в университете Порто
Как сообщают из отдела международных связей департамента внешних связей АГЭУ, согласно договору между Армянским государственным экономическим университетом и университетом Порто (Португалия), в рамках программы “Erazmus+” студентам АГЭУ будет предоставлена возможность провести второй семестр 2019-2020 учебного года в вышеуказанном вузе.
В программе могут принять участие студенты 2, 3 курсов очного бакалавриата, а также 2, 3, 4 курсов заочного бакалавриата, которые владеют английским языком на уровне B2 и выше, с высокой успеваемостью, большой мотивацией. Согласно договору, заключенному между сторонами, заинтересованные студенты должны до 23-го ноября заполнить заявку, перейдя по следующей ссылке.
Обращаем ваше внимание, что будут рассматриваться только те заявки, которые заполнены по ссылке, предоставленной Университетом Порто. Поэтому, просим Вас, не отправлять заявки по электронной почте в отдел международных связей АГЭУ. При возникновении вопросов, можно написать по эл.почте отдела международных связей АГЭУ erasmus.asue@gmail.com.