ՀՊՏՀ-ում առաջին անգամ տեղի կունենա TEDx միջոցառում
ՀՊՏՀ-ն միանում է TED հանրությանը. սեպտեմբերի 29-ին՝ նոր ուսումնական տարվան զուգընթաց, ՀՊՏՀ-ում առաջին անգամ տեղի կունենա TEDx միջոցառում: Այն անցկացվելու է TEDxASUE անվան ներքո և կրելու է «Կոտրելով սահմանները» կարգախոսը:
TEDxASUE-ն կյանքի է կոչվում TED միջազգային գրասենյակի կողմից տրամադրված լիցենզիայի հիման վրա և նպատակ է հետապնդում գտնել ու մասսայականացնել տարածման արժանի գաղափարներ: Առաջնորդվելով TED ծրագրի սկզբունքներով՝ TEDxASUE կազմակերպչական թիմը հրավիրում է ՀՊՏՀ ուսանողներին, աշխատակիցներին, շրջանավարտներին միանալ գաղափարների փոխանակման այս լայն հարթակին:
TED-ը ոչ առևտրային կազմակերպություն է, որը զբաղվում է արժեքավոր գաղափարների տարածմամբ (կարգախոսը՝ "Ideas worth spreading")։ Գաղափարների տարածումը իրականացվում է կարճ և ազդեցիկ ելույթների միջոցով։
• TED-ն առաջին անգամ անցկացվել է 1984 թ.-ին որպես տեխնոլոգիաների (technology T), զվարճանքների (entertainment E) և դիզայնի (design D) մասին կոնֆերանս, իսկ այսօր այն իր մեջ ներառում է գոյություն ունեցող գրեթե բոլոր թեմաները՝ ավելի քան 100 լեզուներով։
• TED-ը միջազգային հարթակ է, որտեղ ողջունում են բոլոր նրանց, ովքեր աշխարհն ավելի խորը հասկանալու և, իհարկե, իրենց փորձառությունը աշխարհի հետ կիսելու ձգտում ունեն։
• TED հանրությունը հավատում է գաղափարի ուժին. այն կարող է փոխել վերաբերմունքը, կյանքը և ի վերջո՝ աշխարհը։
• TED-ը ներառում է TED Audacious project-ի կողմից իրականացվող ծրագրերը, TED ելույթները, TED թարգմանիչների հանրությունը, TED և TEDx կոնֆերանսները, TED-ED դասընթացների շարքը, որոնցից յուրաքանչյուրն ուղղված են մեկ մեծ նպատակի՝ տարածել արժեքավոր գաղափարները։
TEDxASUE-ն այս ամենի կրողն է, և դուք նույնպես կարող եք այս միջոցառման մի մասը դառնալ ՝ հետևելով ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում տեղադրվող թարմացումներին:

В АГЭУ впервые состоится мероприятие TEDx
АГЭУ присоединяется к сообществу TED: 29-го сентября параллельно с новым учебным годом впервые в АГЭУ состоится мероприятие TEDx. Оно будет организовано под названием TEDxASUE и будет проходить под девизом "Ломая границы".
TEDxASUE призван к жизни на основе лицензии, предоставленной международным офисом TED и имеет цель найти и распространить стоящие идеи. Придерживаясь принципов программы TED, организационная команда TEDxASUE приглашает студентов АГЭУ, сотрудников, выпускников присоединиться к широкой платформе по обмену идеями.
TED является некоммерческой организацией, которая занимается распространением ценных идей (девиз "Ideas worth spreading").
Распространие идей осуществляется короткими и влиятельными выступлениями.
- TED впервые был проведен в 1984 году, как конференция о технологиях, развлечениях и дизайне, а сегодня он включает в себе все существующие темы, на более чем 100 языках.
- приветствуют всех тех, кто хочет изучить мир глубже и конечно, стремится поделиться своим опытом с миром.
- TED включает программы, осуществляемые TED Audacious project, выступления TED, сообщество переводчиков TED и конференции TEDx, ряд курсов TED-ED, каждая из которых была направлена на одну большую цель: распространение ценных идей.
TEDxASUE - является носителем всего этого, и вы также можете стать частью данного мероприятия, следя за обновлениями на официальной странице в фейсбук.