Հայ կրթական հիմնարկությունը հայտարարում է կրթաթոշակի մրցույթ
Հայ կրթական հիմնարկությունը հայտարարում է կրթաթոշակի մրցույթ՝ 2023-2024 նոր ուսումնական տարվա համար։ Կրթաթոշակները տրամադրվելու են տվյալ ուսումնական տարվա ուսման վարձի 90%-ի չափով (ՀԿՀ-ի կողմից վճարվող գումարը չի գերազանցելու 720,000 ՀՀ դրամի շեմը)՝ խրախուսելու և աջակցելու բարձր առաջադիմությամբ և միևնույն ժամանակ նյութապես անապահով ուսանողներին, որոնք սովորում են ՀԿՀ-ի կողմից նախընտրած մասնագիտություններով։
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ պետական բուհերի առկա վճարովի համակարգում 2023 թ․ սեպտեմբերից 1-ից առաջին կուրսում սովորել պատրաստվող ուսանողները (դիմելու պահին դեռևս դպրոցում սովորող), ինչպես նաև բարձր կուրսերի ուսանողները և մագիստրանտները:
Կրթաթոշակային ծրագրի մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ քաղաքացիները, սիրիահայ և լիբանանահայ ուսանողները, ինչպես նաև Արցախում և Ջավախքում բնակվող ազգությամբ հայ այն ուսանողները, որոնց ակադեմիական միջին նիշը առնվազն 15, 3, 7 կամ 75 է: Պատերազմի մասնակից, վիրավորում ստացած և դրա հետևանքով ընտանիքի անդամին կորցրած ուսանողները կարող են դիմել կրթաթոշակային մրցույթին` ունենալով հետևյալ առաջադիմությունը` 20/14, 10/6.5, 4/2.8, 100/74։
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել առցանց հայտ։
Մրցույթը կանցկացվի մարտի 13-ից մինչև մայիսի 3-ը։
Մանրամասների և հավելյալ տեղեկությունների համար կարող եք գրել մեր էլհասցեին՝ aef@aef.am կամ զանգահարել +374 11531485 հեռախոսահամարով։

Армянское образовательное учреждение объявляет стипендиальный конкурс
Армянское образовательное учреждение объявляет о начале приема заявок в рамках стипендиальной программы на 2023-2024 уч.г. Стипендии будут предоставлены в размере 90% от платы за обучение за указанный уч.г. (размер предоставляемой стипендии не может превышать 720 000 др. РА). Цель конкурса – поддержка студентов с высокой успеваемостью из необеспеченных семей, обучающихся по направлениям подготовки из следующего списка.
К участию в конкурсе приглашаются лица, намеревающиеся с 1 сентября 2023 г. обучаться на платной основе по очной форме обучения на первом курсе в государственных вузах РА, а также студенты старших курсов и магистранты.
Стипендии будут предоставлены гражданам РА, сирийским и ливанским студентам-армянам, а также тем студентам-армянам, которые проживают в Арцахе и Джавахке, средняя академическая оценка которых составляет 15, 3, 7 или 75 баллов. Заявки могут подать также лица, принимавшие участие в войне, получившие ранения или потерявшие члена семьи в ходе указанных событий, с академической успеваемостью 20/14, 10/6.5, 4/2.8, 100/74.
Для участия в конкурсе необходимо заполнить заявку.
Прием заявок открыт с 13 марта по 3 мая.
Для получения подробной информации можете отправить письмо на адрес aef@aef.am или позвонить по тел. +374 11531485.