ՀՀ ՊԵԿ Ուսումնական կենտրոնը կազմակերպում է սեմինար-հանդիպում
ՀՀ ՊԵԿ Ուսումնական կենտրոնը կազմակերպում է սեմինար-հանդիպում կրկնակի հարկումը բացառող համաձայնագրերի մոդելային տարբերակի փոփոխման, ինչպես նաև միջազգային հարկային իրավունքի ասպարեզում վերջին զարգացումների, մասնավորապես, ՏՀԶԿ #OECD Հարկվող բազայի քայքայման և շահույթի տեղաշարժման #BEPS նվազագույն ստանդարտների կիրառման հետ կապված ՀՀ պարտավորությունների վերաբերյալ:
Սեմինարը կվարեն #ADB փորձագետ Բռունո դա Սիլվան (Ամստերդամի Համալսարան) և ՀՀ ՊԵԿ Միջազգային համագործակցության վարչության Տրանսֆերային գնագոյացման և հարկային համագործակցության բաժնի գլխավոր հարկայի տեսուչ Անդրանիկ Հակոբյանը: Սեմինարի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է:
• Սեմինարը տեղի կունենա փետրվարի 5-ին, ժամը 14:00-ից 17:00-ը Ահարոնյան 12/3 հասցեի դահլիճում: Մուտքն ազատ է:
• Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել՝ ուղարկելով անուն, ազգանուն, ուսանողների դեպքում նաև՝ ԲՈՒՀ-ի անվանումը trainingcenter@taxservice.am էլ. հասցեին:

Учебный центр КГД РА организует семинар-совещание
Учебный центр КГД РА организует семинар-совещание по пересмотру модели соглашений об избежании двойного налогообложения, а также по последним событиям в международном налоговом законодательстве, в частности, по минимальным стандартам уничтожения налогоплательщиков и передачи прибыли OECD. Семинар проведут эксперт #ADB Бруно да Силва (Университет Амстердама) и Андраник Акопян, главный налоговый инспектор департамента трансфертного ценообразования и налогового сотрудничества Комитета государственных доходов. Рабочий язык семинара - английский.
Семинар состоится 5 февраля с 14:00 до 17:00 в зале Агаронян 12/3. Вход свободный. Чтобы подать заявку, вы должны зарегистрироваться заранее, отправив имя, фамилию и, для студентов, название университета по адресу trainingcenter@taxservice.am. имя.