Միջազգային ծրագրերի մասին հայտարարություններ՝ ԿԳՄՍՆ-ից
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է Ճապոնիայում մագիստրոսական ծրագրի և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կազմակերպության անդամ պետությունների կողմից Մասնակցության ծրագրի մասին, որոնք ներկայացնում ենք ստորև:
Մագիստրոսական ծրագիր Ճապոնիայում
Ճապոնիայի Ցուկուբայի համալսարանի կողմից իրականացվում է «The Program in Economic and Public Policy» մագիստրոսական ծրագիրը: Ավելին՝ այստեղ:
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Մասնակցության ծրագրի 2020-2021 թթ. հայտերի ընդունում
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կազմակերպության անդամ պետությունների կողմից Մասնակցության ծրագրի 2020-2021 թթ. երկամյակի շրջանակներում ծրագրային առաջարկությունների վերաբերյալ յուրաքանչյուր պետություն կարող է ներկայացնել մինչև յոթ հայտ, որոնք պետք է համարակալվեն ըստ առաջնահերթության։ Մանրամասները՝ այստեղ:

Объявления о международных программах из сайта МОНКС РА
Официальный сайт министерства образования, науки, культуры и спорта информирует о магистерской программе в Японии и программе участия государств-членов ЮНЕСКО, которую мы представляем ниже.
Магистерская программа в Японии
Университет Цукубая Японии представляет магистерскую программу «The Program in Economic and Public Policy». Подробнее здесь.
Прием заявок на программу участия ЮНЕСКО 2020-2021
Программа участия государств-членов ЮНЕСКО 2020-2021. В течение двух лет каждое государство может подать до семи заявок на программные предложения, которые должны быть пронумерованы по приоритету. Подробности здесь.