Ուսանողական գիտաժողով՝ նվիրված պրոֆեսոր Աշոտ Սալնազարյանի հիշատակին
ՀՊՏՀ-ն, «Արմսվիսբանկ» ՓԲԸ-ն, AMX-ը (Հայաստանի ֆոնդային բորսա և Կենտրոնական դեպոզիտարիա), «Էփրիքոթ կապիտալ» ՓԲԸ-ն և Եվրասիական ֆոնդային բորսաների միությունը (FEAS) հայտարարում են տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Աշոտ Սալնազարյանի անվան ուսանողական գիտաժողով՝ «ՀՀ կապիտալի շուկայի կայացման ուղիներն ու հեռանկարները» խորագրով։
Լավագույն աշխատանքներն ու ներկայացումները պարգևատրվելու և խրախուսվելու են, իսկ ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերած լավագույն ուսանողները ոլորտի առաջատար ֆինանսական ընկերություններում փորձառություն անցնելու հնարավորություն կստանան։
Դիմելու վերջնաժամկետը 2023 թ․ մարտի 15-ն է։
Գիտաժողովին մասնակցության, դիմելու կարգին և ներկայացվող պահանջներին կարող եք ծանոթանալ կից փաստաթղթում։

Студенческая научная конференция, посвященная памяти профессора Ашота Салназаряна
Армянский государственный экономический университет, ЗАО «Армсвисбанк», AMX (Фондовая биржа Армении и Центральный депозитарий), ЗАО «Эприкот капитал» и Союз евразийских фондовых бирж (FEAS) объявляют о студенческой научной конференции «Пути и перспективы становления рынка капитала в РА», посвященной памяти доктора экономических наук, профессора Ашота Салназаряна.
Авторы лучших работ и презентаций получат призы, а наиболее активным участникам будет предоставлена возможность прохождения практики в ведущих финансовых компаниях.
Прием заявок открыт до 15 марта 2023 г.
С условиями участия в конференции, а также требованиями к публикациям можете ознакомиться, перейдя по следующей ссылке.