Վեբինար՝ Պրահայում կրթական ծրագրերի վերաբերյալ
Պրահայում գտնվող CERGE-EI (Center of Economic Research and Graduate Education - Economics Institute, (https://cerge-ei.cz/) համալսարանը, որը հանդիսանում է Պրահայի Կարլովի համալսարանի և Չեխիայի գիտությունների ազգային ակադեմիայի համատեղ ծրագիր, հնարավորություն է ընձեռում շարունակելու կրթությունը մագիստրոսական և ասպիրանտական հետևյալ ծրագրերով՝
- Տնտեսագիտական հետազոտությունների մագիստրոսական ծրագիր
- Կիրառական տնտեսագիտություն մագիստրոսական ծրագիր
- Տնտեսագիտություն (ասպիրանտուրա)
Կրթական գործընթացի և կրթաթոշակ ստանալու հնարավորությունների մասին առավել մանրամասն կներկայացնի նշված համալսարանի ասպիրանտ Սոնա Բադալյանը վեբինարի ընթացքում, որը տեղի կունենա փետրվարի 8-ին, ժամը 14։00-ին։

Вебинар об образовательных программах в Праге
Университет CERGE-EI (Center of Economic Research and Graduate Education - Economics Institute (https://cerge-ei.cz/) в Праге, являющийся совместной программой Карлова университета в Праге и Чешской национальной академии наук, предоставляет возможность продолжить обучение по следующим магистерским и аспирантским программам:
- Магистерская программа по экономическим исследованиям
- Магистерская программа по прикладной экономике
- Экономика (аспирантура)
Подробная информация об образовательном процессе и возможностях получения стипендии будет предоставлена во время вебинара, который будет вести аспирантка указанного университета Сона Бадалян. Вебинар состоится 8-го февраля в 14:00.