Վերապատրաստման հնարավորություն Թիմիշոարայի արևմտյան համալսարանում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Թիմիշոարայի (Ռումինիա) արևմտյան համալսարանների միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում կնքված պայմանագրի համաձայն` ՀՊՏՀ վարչական անձնակազմի անդամները հնարավորություն կստանան առաջադրվելու վերոնշյալ համալսարանի փոխանակման մրցույթին։ Մրցութային բոլոր փուլերը հաղթահարելու դեպքում ՀՊՏՀ աշխատակիցները կունենան հնարավորություն վերապատրաստվելու վերոնշյալ համալսարանում։
Ծրագրով հետաքրքրված վարչական անձնակազմի ներկայացուցիչները մինչև հունվարի 13-ը, ժամը 23։59  պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը։

Возможность переподготовки в Западном университете Тимишоары
Согласно договору, заключенному между Армянским государственным экономическим университетом и Западным университетом Тимишоары (Румыния) в рамках программы “Эразмус+”, представителям административного персонала АГЭУ будет предоставлена возможность быть номинированными на участие в программе обмена в указанном вузе. В случае прохождения всех туров конкурса сотрудники АГЭУ смогут пройти курс переподготовки в Западном университете Тимишоары.
Представители административного состава, заинтересованные в участии в программе, должны до 23:59, 13 января заполнить следующую заявку.