Ովքեր կստանան գերազանցության (Կարմիր) դիպլոմ
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, ձեր հարցերին ի պատասխան, ուսումնական բաժնից հայտնում են, որ բակալավրիատում և մագիստրատուրայում գերազանցության (Կարմիր) դիպլոմ տրվում է՝ համաձայն Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն մասնագիտական կրթական ծրագրեր իրականացնող հաստատությունների շրջանավարտների ամփոփիչ ատեստավորման կարգի։
Ըստ այդմ՝ գերազանցության (Կարմիր) դիպլոմ տրվում է ամփոփիչ ատեստավորումը գերազանց հանձնած այն շրջանավարտներին, որոնք ապահովել են միջին որակական գնահատականի (ՄՈԳ) առավելագույն արժեքի 90%-ը։
ՀՊՏՀ-ում ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը դեռ շարունակվում է, դրա ամփոփումից հետո կտեղեկացնենք դիպլոմների հանձնման վերաբերյալ։

Кто получит диплом с отличием (красный диплом)
Дорогие выпускники! В ответ на ваши вопросы, из учебного отдела сообщают, что в бакалавриате и магистратуре диплом с отличием выдается в соответствии с Порядком итоговой аттестации выпускников учреждений, осуществляющих профессиональные образовательные программы в РА.
Диплом с отличием (красный диплом) выдается выпускникам, которые получили оценку “отлично” во время итоговой аттестации и обеспечили 90% максимальной величины среднего балла.
Итоговая аттестация в АГЭУ продолжается. После подведения итогов итоговой аттестации будет сообщено о вручении дипломов.