Գիտելիքի և տեխնոլոգիաների փոխանցմանը նվիրված աշխատաժողով
ՀՊՏՀ-ն սիրով հրավիրում է մասնակցելու գիտելիքի և տեխնոլոգիաների փոխանցմանը նվիրված աշխատաժողովին, որն առցանց տեղի կունենա մարտի 11-12-ը՝ «Վիշեգրադյան քառյակի փորձի յուրացումը գիտելիքի և տեխնոլոգիաների փոխադրման բնագավառում» նախագծի շրջանակներում:
Աշխատաժողովի նպատակն է․
• տեղական հետազոտական ինստիտուտների, ակադեմիական կառույցների ներկայացուցիչներին փոխանցել հետազոտությունների/տեխնոլոգիաների առևտրայնացման եվրոպական փորձը,
• իսկ փոքր ու միջին ձեռնարկությունների (ՓՄՁ) ներկայացուցիչներին տրամադրել գիտելիքներ այն մասին, թե ինչու և ինչպես համագործակցել գիտահետազոտական ինստիտուտների ու ակադեմիական կառույցների հետ և շուկայում զբաղեցնել առավել մրցունակ դիրք:
Աշխատաժողովի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, սակայն զուգահեռաբար գործելու է նաև համաժամանակյա թարգմանություն՝ անգլերենից հայերեն և հակառակը:
Մասնակցությունը անվճար է: Մասնակցելու համար մինչև մարտի 10-ը, ժամը 13։00-ն անհրաժեշտ է միայն նախապես գրանցվել այստեղ,  որից հետո կստանաք մասնակցության հղումը:
Աշխատաժողովի օրակարգին կարող եք ծանոթանալ այստեղ, իսկ խոսնակներին և այլ մանրամասներին՝ Ֆեյսբուքյան հարթակում։
Հիշեցնենք, որ նախագծի նպատակն է գիտական հետազոտությունների առևտրայնացումը և ձեռնարկություն-գիտահետազոտական ենթակառուցվածք համագործակցության մշակույթի խթանումը Հայաստանում և Վրաստանում` հիմնվելով վիշեգրադյան գործընկեր երկրների հաջողված փորձի վրա:

Форум, посвященный трансферу знаний и технологий
АГЭУ с радостью приглашает вас принять участие в работе форума, посвященного трансферу знаний и технологий, который пройдет в формате онлайн 11-12 марта в рамках проекта “Усвоение опыта Вышеградской четверки в сфере трансфера знаний и технологий”.
Целью форума является:
- передать местным исследовательским институтам, а также представителям академических структур европейский опыт коммерциализации исследований/технологий;
- представителям малого и среднего бизнеса передать знания о том, как и почему нужно сотрудничать с научно-исследовательскими институтами и академическими структурами, чтобы занять наиболее конкурентную позицию на рынке.
Рабочим языком форума является английский, однако предусмотрен также синхронный перевод с английского на армянский и наоборот.
Участие в форуме бесплатное. Для участия необходимо до 13:00 10 марта зарегистрироваться здесь, после чего будет предоставлена ссылка для участия в мероприятии.
С программой форума можно ознакомиться здесь, а информацию о спикерах и другие подробности можно получить на странице в социальной сети ФЕСЙБУК.
Напомним, что целью проекта является коммерциализация исследований и продвижение культуры сотрудничества между предприятиями и научно-исследовательскими инфраструктурами в Армении и Грузии, с основой на успешный опыт стран Вышеградской четверки.