Հանրային գնումների ոլորտի մասնագետների համար ՀՊՏՀ-ում մեկնարկեց վերապատրաստման դասընթաց
ՀՊՏՀ շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի նախաձեռնությամբ այսօր ՀՊՏՀ-ում մերկարկեց հերթական վերապատրաստման դասընթացը, որն այս անգամ ուղղված էր գնումների ոլորտի մասնագետներին։
«Հանրային գնումների համակարգը ՀՀ–ում» խորագրով դասընթացը  վարում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Հանրային ներդրումների քաղաքականության վարչության պետ, «Պետական գնումների փորձագետների միություն» ՀԿ նախագահ, միջազգային և պետական գնումների ոլորտում 11 տարվա փորձ և որակավորում ունեցող մասնագետ, տ.գ.թ. Գայանե Գաբրիելյանը:
Դասընթացի մեկնարկը տվեց ՀՊՏՀ շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանը՝ նշելով, որ բաժինը կազմակերպում է վերապատրաստման տարբեր ծրագրեր, սակայն սա գնումների ոլորտի առաջին դասընթացն է և ուրախալի է, որ այն վարելու է ոլորտում հարուստ փորձ ունեցող մասնագետ։ Բաժնի պետը հույս հայտնեց, որ  դասընթացը կլինի օգտակար մասնակիցների համար։
Դասընթացավար Գայանե Գաբրիելյանն ուրախությամբ նշեց, որ ինքը ՀՊՏՀ շրջանավարտ է և բուհի հետ համագործակցությունն իր համար հատուկ նշանակություն ունի, քանի որ հնարավորություն է կապ հաստատելու հարազատ համալսարանի հետ։ Նա նաև ընդգծեց՝ ՀՊՏՀ-ում տրվող կրթությունը իսկապես լավ ճանապարհ է հարթում շրջանավարտների համար։ Ինչ վերաբերում է դասընթացին, ապա դասընթացավարի խոսքով՝ աշխատաշուկայում գնումների լավ մասնագետների պահանջարկը մեծ է։

В АГЭУ стартовал курс переподготовки для специалистов сферы общественных закупок
По инициативе отдела непрерывного образования и переподготовок сегодня в АГЭУ стартовал очередной курс переподготовки, который в этот раз предусмотрен для специалистов сферы общественных закупок.
Курс под названием “Система общественных закупок в РА” ведет начальник Управления политики общественных инвестиций Министерства экономики РА, председатель общественной организации “Общество экспертов по государственным закупкам”, специалист с квалификацией и 11-летним опытом работы в сфере государственных закупок, к.э.н. Гаяне Габриелян.
Слушателей курса приветствовала начальник отдела непрерывного образования и переподготовок Агавни Акобян, отметив, что отдел организует различные курсы переподготовки, но данный курс является первым, посвященным сфере закупок, и очень важно, что курс будет вести специалист с многолетним опытом работы в данной сфере. Начальник отдела выразила надежду, что курс принесет пользу участникам.
Гаяне Габриелян с радостью отметила, что является выпускницей АГЭУ, и сотрудничество с вузом имеет для нее огромное значение, поскольку предоставляет ей возможность установить связь с родным вузом. Она также подчеркнула, что образование, полученное в АГЭУ, открывает широкие возможности для выпускников. Что касается курса, по словам Гаяне Габриелян, спрос на хороших специалистов по закупкам на рынке труда чрезвычайно велик.