Էրազմուսյան հերթական այցը Սալոնիկի համալսարան
«Էրազմուս+»-ի դասախոսների միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակում ՀՊՏՀ մարքեթինգի ամբիոնի դոցենտ, տնտեսագիտության թեկնածու Լիլիթ Դադայանը սույն թվականի հոկտեմբերի 7-11-ն այցելել է Սալոնիկի Արիստոտելի անվան համալսարան։
Լիլիթ Դադայանը բակալավրիատի ուսանողների համար դասախոսությունների շարք է վարել «Միջմշակութային մարքեթինգ» թեմայով՝ նույնանուն դասընթացի շրջանակում: Դասախոսությունների ավարտին անցկացվել է ինտերակտիվ վարպետության դաս։
«Ուսանողները հանդես եկան հետաքրքիր թիմային աշխատանքներով։ Սահմանված ժամանակահատվածում ուսումնասիրելով և վերլուծելով Հայաստանի և Հունաստանի շուկաների մշակութային առանձնահատկությունները` թիմերը մշակեցին մեկական բիզնես մոդել յուրաքանչյուր երկրի համար` ներառելով դասախոսությունների ընթացքում քննարկված CANVAS բիզնես մոդելի բոլոր կետերը։ Ներկայացված աշխատանքները հիմնված էին նորաստեղծական գաղափարների վրա, բավականին ուշագրավ էին և կիրառական, հետևաբար հաղթեց բարեկամությունը, և երկու թիմերն արժանացան մրցանակների»,- պատմեց Լիլիթ Դադայանը։
asue.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով այցի մյուս մանրամասներին՝ նա կարևորեց Արիստոտելի անվան համալսարանի վարչական և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ ունեցած արդյունավետ քննարկումները, ակադեմիական համագործակցության ընդլայնման և համատեղ հետազոտությունների իրականացման, հոդվածների հրապարակման վերաբերյալ պայմանավորվածությունների ձեռքբերումը:

Очередной визит в рамках программы Erasmus в Университет Салоники
В рамках международной программы кредитной мобильности профессоров «Эразмус+» 7-11 октября т.г. доцент кафедры маркетинга АГЭУ, кандидат экономических наук Лилит Дадаян посетила Университет Аристотеля в Салониках.
Лилит Дадаян провела цикл лекций для студентов бакалавриата по теме «Межкультурный маркетинг» в рамках одноименного курса. По окончании лекций был проведен интерактивный мастер-класс.
«Студенты выполнили интересную командную работу. Изучая и анализируя культурные особенности армянского и греческого рынков в указанный период, команды разработали единую бизнес-модель для каждой страны, включая все пункты бизнес-модели CANVAS, обсуждавшиеся в ходе лекций. Представленные работы были основаны на новаторских идеях, были весьма замечательными и прикладными, поэтому победила дружба, и обе команды получили призовые места», - сказала Лилит Дадаян.
В беседе с asue.am, коснувшись других деталей визита, Лилит Дадаян также отметила плодотворные дискуссии с административно-преподавательским составом Университета Аристотеля, достижение договоренностей о расширении академического сотрудничества и реализации совместных исследований, а также публикация статей.