«Հայբիզնեսբանկը» իր թիմը կհամալրի ՀՊՏՀ նորավարտ սաներով ու ավագ կուրսերի ուսանողներով
ՀՊՏՀ բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի և «Հայբիզնեսբանկի» համագործակցության արդյունքում այսօր բանկի ներկայացուցիչները՝ փոքր բիզնեսի զարգացման վարչության պետ Աննա Միրզոյանը և բանկային պրոդուկտների վաճառքների խմբի ղեկավար Լիանա Հակոբյանը ֆինանսական ֆակուլտետում էին: Այցի նպատակն էր ֆակուլտետի նորավարտներին և ավագ կուրսերի ուսանողներին ներկայացնել բանկի աշխատանքային առաջարկները:
Աննա Միրզոյանը մեզ հետ զրույցում մանրամասնեց՝ փոքր բիզնեսի զարգացման վարչությանն անհրաժեշտ են վարկային մասնագետներ, և այս նպատակով բանկը համապատասխան կրթություն ունեցող երիտասարդներին առաջարկում է 3-ամսյա վերապատրաստման վճարվող ծրագիր, որից հետո մասնակիցները հաստիքային աշխատանքի են անցնում մասնաճյուղերում:
Այսօրվա հանդիպմանը ներկայացվեց ծրագրին դիմելու ընթացակարգը, ինչպես նաև
համալսարանականներին տեղեկություն հաղորդվեց ուսանողական հատուկ քարտի մասին, որի լավագույն օգտատերեր հնարավորություն կունենան բանկից ստանալ 1 տարվա ուսման վարձի փոխհատուցում:
«ՀՊՏՀ-ն թողարկում է ամենամրցունակ կադրերը, ուստի մենք մեր թիմը համալրելու համար հենց այստեղից ենք սկսում. ի դեպ, մեր աշխատակիցներից շատերը հենց ՀՊՏՀ շրջանավարտ են: Իսկ թե ինչու ենք նախապատվությունը տալիս նորավարտներին, նշեմ, որ նրանք եռանդուն են, մոտիվացված և մասնագիտական աշխատանքի նկատմամբ հաճախ ցուցաբերում են նորարարական մոտեցումներ»,-մեզ հետ զրույցն ամփոփեց Աննա Միրզոյանը:

В результате сотрудничества между «Армбизнесбанком» и кафедрой банковского дела и страхования АГЭУ, сегодня представители банка: руководитель управления развития малого бизнеса Анна Мирзоян и руководитель группы продаж банковских продуктов Лиана Акопян посетили финансовый факультет. Цель визита - представить студентам и выпускникам предложения работы в банке.
Анна Мирзоян в беседе с нами отметила, что управление развития малого бизнеса нуждается в кредитном специалисте, и с этой целью банк предлагает программу 3-х месячной оплачиваемой переподготовки, после которой участники поступят на работу в филиалах банка.
На сегодняшней встрече была представлена процедура обращения на программу, а также студентам была предоставлена информация о специальных студенческих картах, лучшие пользователи которых получат возможность возмещение годовой платы за обучение.
«АГЭУ выпускает конкурентоспособные кадры, и поэтому для пополнения нашей команды мы начинаем именно отсюда, и кстати, большинство наших сотрудников являются выпускниками АГЭУ. А почему мы даем предпочтение выпускникам, отмечу, что они мотивированы и часто проявляют инновационный подход к профессиональной работе» - в завершении беседы сказала Анна Мирзоян.