ՀՊՏՀ ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտորը ծանոթացել է ավարտական աշխատանքների ընթացքին
Ապրիլի 15-ից մեկնարկած 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփիչ ատեստավորման շրջանը 1 ամսից կամփոփվի: ՀՊՏՀ ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Դիանա Գալոյանն այսօր շրջայց կատարեց ֆակուլտետներ և ներկա գտնվեց առկա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ավարտական կուրսերի՝ մաքսային գործ, կոմերցիա մասնագիտությունների 4-րդ կուրսերի և աուդիտ մասնագիտացման մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի պաշտպանություններին: Հանձնաժողովների անդամների հետ նա քննարկեց կազմակերպական և բովանդակային հարցեր:
«Ինչպես տեսանք՝ պաշտպանությունները պատշաճ ընթանում են, հանձնաժողովի աշխատանքը ևս լավ եմ գնահատում, լսեցի մի քանի ուսանողների, որոնցից կցանկանայի առանձնացնել աուդիտ մասնագիտացման շրջանավարտ Անի Կարապետյանի լավ ելույթը»,-ասաց պրոռեկտորն ու նկատեց՝ գրախոսություններում որոշ թերություններ կային, որոնք հետագայում կքննարկվեն:
Կրկին տեղեկացնենք՝ ՀՊՏՀ-ում ապրիլի 15-ից մայիսի 31-ը առկա բակալավրիատի ավարտական աշխատանքների պաշտպանություններ են, ապրիլի 29-ից մայիսի 31-ը՝ առկա մագիստրատուրայի թեզերի պաշտպանություններ, մայիսի 29-ից հունիսի 20-ը՝ հեռակա բակալավրիատի (5-րդ կուրսեր) ավարտական աշխատանքների պաշտպանություններ:

С 15-го апреля в АГЭУ начался итоговый аттестационный период 2018-2019 учебного года и через месяц он будет завершен. Сегодня проректор по учебным работам АГЭУ д.э.н., профессор Диана Галоян побывала на защите работ очного бакалавриата и магистратуры специальностей таможенное дело, коммерция и специализации аудит. С членами комиссий она обсудила содержательные и организационные вопросы.
“Как мы увидели, защиты протекают должным образом, работу комиссий также оцениваю положительно, прослушала выступления некоторых студентов, среди которых хотела бы выделить хорошее выступление выпускницы специальности аудит Ани Карапетян”- сказала проректор и заметила, что в рецензиях были определенные недочеты, которые будут обсуждены позднее. Сообщаем снова, что с 15 апреля до 31-ое мая в АГЭУ проходит защита выпускных работ бакалавриата, с 29-ого апреля до 31-ое мая защита магистерских работ в очной магистратуре, а с 20-го мая до 20-ое июня защиты работ заочной магистратуры.