ՀՊՏՀ ավարտական կուրսերի ուսանողներին այցելեց ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ Վահագն Խաչատրյանը
Մեր համալսարանում ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը եռուն փուլում է։ Ուսումն ավարտում և նոր շրջափուլ են սկսում մեր բուհի հարյուրավոր շրջանավարտներ՝ հանձնաժողովների առջև ներկայացնելով իրենց ավարտական աշխատանքները։
ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ Վահագն Խաչատրյանը և ռեկտոր Դիանա Գալոյանը այսօր ներկա գտնվեցին ֆինանսներ մասնագիտության առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսի ավարտական աշխատանքներից երկուսի պաշտպանությանը։
Առաջավոր ուսանողներ Սյուզաննա Սանամյանի և Էմմա Ավետիսյանի ելույթներն ունկնդրելով՝ խորհրդի նախագահը դրական կարծիք հայտնեց և արժևորեց հեղինակների տնտեսագիտական մտածելակերպն ու համարժեք եզրույթներով հագեցած, գրագետ բանավոր խոսքը: Նա կանգ առավ նաև ուսանողների հնչեցրած առաջարկությունների վրա՝ նշելով, որ դրանք կիրառական են և կարող են նպաստել աշխատանքներում դիտարկված կազմակերպությունների զարգացմանը։
Նշենք, որ ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը բուհի ղեկավարության տեսադաշտում է։ Այս օրերին ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Արմեն Գրիգորյանը այցելում են տարբեր ֆակուլտետների քննասենյակներ, հետևում գործընթացին, խորհուրդներ հղում և քաջալերում դեպի մեծ կյանք ոտք դնող ուսանողներին։ Այս մասին հրապարակմամբ հանդես կգանք առաջիկայում։

Студентов выпускных курсов АГЭУ посетил председатель Совета АГЭУ Ваагн Хачатрян
Государственная итоговая аттестация в нашем вузе продолжается. Завершают учебу и вступают в новую жизнь сотни выпускников нашего вуза, представляя перед экзаменационными комиссиями свои выпускные работы.
Председатель Совета АГЭУ Ваангн Хачатрян и ректор АГЭУ Диана Галоян сегодня присутствовали на защите двух выпускных работ студентов 4-го курса бакалавриата очной формы обучения по направлению подготовки “Финансы”.
Председатель Совета высоко оценил выступления студенток Сюзанны Санамян и Эммы Аветисян, особо отметив прозвучавшие предложения.
Отметим, что процесс итоговой аттестации находится в поле зрения руководства вуза. Ректор Диана Галоян и проректор по учебной работе Армен Григорян бывают в экзаменационных аудиториях разных факультетов, следят за экзаменационным процессом, дают советы и наставления студентам, вступающим в новую взрослую жизнь. Об этом – в одной из следующих публикаций.