ՀՊՏՀ էրազմուսականները մասնակցել են ԵՄ հարևանության տնօրեն Լոուրենս Մերեդիթի հետ հանդիպմանը
«Էրազմուս+»-ի շրջանավարտներ, ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի ուսանողներ Աննա Աբազյանը, Խորեն Իսպիրյանը և Մերի Նիկոլայանը (առաջին լուսանկարում) նոյեմբերի 27-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում մասնակցել են ԵՄ հարևանության տնօրեն Լոուրենս Մերեդիթի հետ հանդիպմանը, որին ներկա են եղել ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը, «Էրազմուս+»-ի ազգային գրասենյակի ներկայացուցիչները, ԵՄ երիտասարդ դեսպաններ, «Էրազմուս+»-ի շրջանավարտներ՝ հայաստանյան տարբեր համալսարաններից, երիտասարդական կառույցների անդամներ և ուրիշներ:
asue.am հետ զրույցում մեր ուսանողները նշեցին, որ միջոցառմանը քննարկվել են միջազգային կրթական միջավայրի աշխուժացմանն ուղղված մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ ինչպես խթանել ԵՄ «Էրազմուս+» ծրագրով դեպի Հայաստան օտարերկրացի ուսանողների շարժունությունը:
Նշենք, որ ՀՊՏՀ էրազմուսականները ակտիվորեն ներգրավված են միջազգային շարժունության ծրագրերին նվիրված միջոցառումներում և աշխատանքներում թե´ ՀՊՏՀ-ում, թե´ ՀՊՏՀ-ից դուրս: Նրանք ներկայացնում են «Էրազմուս+»-ը, մասնակցում ծրագրի կազմակերպական և այլ բնույթի աշխատանքներին:

Выпускники «Erazmus +», студенты финансового факультета АГЭУ Анна Абазян, Хорен Испирян и Мэри Николаян (на первом фото) приняли участие во встрече с Лоуренс Мередити, которая состоялась 27 ноября в отеле Armenia Marriott, приняли участие посол ЕС Андреа Викторин, представители национального офиса Erazmus +, молодые послы ЕС, выпускники «Erazmus +» из различных армянских университетов, члены молодежных организаций и другие.
В беседе с asue.am наши студенты отметили, что на мероприятии были подняты ряд вопросов, направленные на улучшение международной образовательной среды, в том числе вопрос о том, как стимулировать мобильность иностранных студентов в Армению с помощью программы “Erazmus +” ЕС.
Erazmus-овцы активно участвуют в мероприятиях, посвященных международным программам мобильности как в АГЭУ, так и за ее пределами. Они представляют «Erazmus +», участвуют в организационных и других мероприятиях проекта.