ՀՊՏՀ շրջանավարտ Ահարոն Արսենյանը իր մայր հողի հերոսն է
Արժեթղթերի շուկայի վերլուծություն և կառավարում մասնագիտության (ֆինանսական ֆակուլտետ) 2018 թ. շրջանավարտ Ահարոն Արսենյանը Արցախա-ադրբեջանական պատերազմի անվախ կամավորներից էր, որ հստակ համոզմունքով գնացել էլ մայր հողը պաշտպանելու…. Այն հողը, որից ծնունդ էր առել և որին երեխայի պես սիրում-փայփայում էր նաև խաղաղ պայմաններում: Ջերմուկցի Ահարոնը ոչ միայն ՀՊՏՀ առաջավոր սաներից էր, այլև ակտիվ բնապահպան, բարձր քաղաքացիական դիրքորոշմամբ աչքի ընկնող երիտասարդ:
2012թ. ընդունվել է ՀՊՏՀ, 2013-2015 թթ. ծառայել է բանակում, վերադարձել ու շարունակել է ուսումը: 2018թ. Ահարոնը գերազանցության (Կարմիր) դիպլոմով ավարտել է համալսարանը:
asue.am-ի հետ զրույցում ՈւԽ նախագահի օգնական Ժորա Ստեփանյանը նշեց, որ Ահարոնը ֆինանսական ֆակուլտետի պայծառ ուսանողներից էր, որին դասախոսները առանձնահատուկ էին սիրում՝ որպես ուսումնատենչ, բացառիկ խելացի և օրինակելի ուսանողի:
«Հազվադեպ է լինում, երբ զորացրվելուց հետո տղաները մեծ եռանդով են շարունակում ուսումը: Ահարոնն այն եզակի տղաներից էր, ով փայլուն սովորեց նաև բանակից հետո, մասնագիտացավ ու ծառայեց իր երկրին»,-ասաց ֆինանսական ֆակուլտետի ուսանող Ժորան:
Պատերազմի ավարտից հետո ավելի քան 3 ամիս Ահարոնից լուր չկար...մի քանի օր առաջ գտնվել է հայրենիքի քաջ մարտիկի աճյունը, երեկ կայացել է հոգեհանգիստը:

Выпускник АГЭУ Аарон Арсенян – герой родной земли
Выпускник финансового факультета АГЭУ 2018 г. (направление подготовки - “Анализ рынка ценных бумаг”) был одним из тех бесстрашных добровольцев Арцахско-азербайджанской войны, который поехал защищать родную землю…Ту землю, на которой он родился и которую он так любил и лелеял и в мирное время. Будучи родом из Джермука, Аарон был не только одним из лучших студентов АГЭУ, но и активным защитником окружающей среды, молодым человеком, выделявшимся своей активной гражданской позицией.
Аарон поступил в АГЭУ в 2012 г., в 2013-2015 гг. служил в армии, после чего вернулся и продолжил обучение. В 2018 г. окончил университет с отличием.
В беседе с asue.am, помощник Студенческого совета АГЭУ Жора Степанян отметил, что Аарон был одним из самых ярких студентов финансового факультета, которого преподаватели любили особенной любовью, как исключительно умного и образцового студента с неиссякаемой жаждой знаний.
Спустя 3 месяца после завершения войны об Аароне не было вестей… Несколько дней назад было найдено тело бесстрашного воина, вчера состоялась панихида.