ՀՊՏՀ-ն առաջին անգամ ներառվել է Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի (EECA) բուհերի QS World University Rankings 2021 վարկանիշում
17.12.2020
Դիտումների քանակ՝ 1909
Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը իր պատմության մեջ առաջին անգամ ներառվել է Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի (EECA) բուհերի QS World University Rankings 2021 վարկանիշում։ Հայաստանից այս վարկանշավորման մեջ ներառված են 5 բուհեր։ Նշենք, որ ՀՊՏՀ-ն Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի և Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի հետ միասին կիսում է 251-300-րդ հորիզոնականը։ Վարկանիշում ներառված են նաև Հայ-ռուսական համալսարանը (131-րդ հորիզոնական) և Երևանի պետական համալսարանը (179-րդ հորիզոնական):
Վարկանիշում ընդգրկված են Լեհաստանի, Ռումինիայի, Բուլղարիայի, Հունգարիայի, Չեխիայի, Սլովակիայի, Էստոնիայի, Լատվիայի, Լիտվայի, Սլովենիայի, Խորվաթիայի, Բոսնիա և Հերցեգովինայի, Կոսովոյի, Սերբիայի, Ալբանիայի, Հյուսիսային Մակեդոնիայի, Կիպրոսի, Բելառուսի, Ուկրաինայի, Ռուսաստանի Դաշնության, Թուրքիայի, Վրաստանի, Ադրբեջանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի, Ուզբեկստանի և Հայաստանի Հանրապետության շուրջ 2800 բուհերից 400-ը։
Շնորհավորում ենք ՀՊՏՀ-ին և մեր գործընկեր համալսարաններին՝ վարկանիշում ներառվելու և դրանում առաջընթաց ապահովելու կապակցությամբ։ Վարկանիշին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ:

АГЭУ впервые включен в рейтинг QS World University Rankings 2021 среди университетов Восточной Европы и Центральной Азии (EECA)
С радостью сообщаем, что Армянский государственный экономический университет впервые за свою историю включен в рейтинг QS World University Rankings 2021 среди университетов Восточной Европы и Центральной Азии (EECA). Из Армении в рейтинг включены 5 вузов. Отметим, что АГЭУ вместе с Американским университетом Армении и Национальным университетом архитектуры и строительства Армении делят 251-300-ые позиции. В рейтинг включен также Российско-Армянский университет (131-ая позиция) и Ереванский государственный университет (179-ая позиция).
В рейтинг включены 400 вузов из 2800 действующих в Польше, Румынии, Болгарии, Венгрии, Чехии, Словакии, Эстонии, Латвии, Литвы, Словении, Хорватии, Боснии и Герцеговины, Косово, Сербии, Албании, Северной Македонии, Кипра, Беларуси, Украины, Российской Федерации, Турции, Грузии, Азербайджана, Казахстана, Киргизии, Таджикистана, Туркмении, Узбекистана и Республики Армения.
Поздравляем АГЭУ и наши партнерские университеты с включением в рейтинг и повышением своих позиций. С рейтингом можно ознакомиться, перейдя по ссылке.