ՀՊՏՀ-ական հերոսներն ընկան հանուն հայրենիքի
Խոր ցավով արձանագրում ենք, որ Արցախա-ադրբեջանական պատերազմում զոհվել են ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի ուսանող (հեռակա) Հովսեփ Կարբիսի Պետրոսյանը (ծնվ. 2000 թ.), ֆինանսական ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանող Գոռ Ռոբերտի Անդրեասյանը (ծնվ. 2000 թ.), հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանող Յուրիկ Գուրգենի Գուլաբյանը (ծնվ.1999 թ.)։
Հովսեփը Արմավիրի մարզի Ոսկեհատ գյուղից էր, ՀՊՏՀ էր ընդունվել 2018 թ., 2019 թ. հունվարին զորակոչվել էր պարտադիր զինվորական ծառայության։
Գոռը Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքից էր, ՀՊՏՀ էր ընդունվել 2018 թ., սովորել 1 կիսամյակ և 2019 թ. հունվարին զինվորագրվել հայրենիքի պաշտպանության գործին։
Յուրիկը Արմավիրի մարզի Բամբակաշատ գյուղից էր։ Գերազանց (Կարմիր դիպլոմով) ավարտել էր Արմավիրի տարածաշրջանային պետական քոլեջը և 2016 թ. ընդունվել ՀՊՏՀ։ Բանակ էր զորակոչվել 2018 թ.՝ «Ես եմ» ծրագրով։
Համալսարանի ղեկավարությունը ՀՊՏՀ-ականների անունից վշտակցում է Հովսեփի, Գոռի և Յուրիկի ծնողներին ու հարազատներին, նրանց հետ սգում սիրասուն զավակների անդառնալի կուրստը և խոստանում մշտապես հիշել ու բարձր հնչեցնել նրանց հերոսական անունները:

Студенты-герои АГЭУ пали во имя Родины
С большой скорбью сообщаем, что в ходе Арцахско-азербайджанской войны погибли студент 2-го курса (заочная форма обучения) факультета управления Овсеп Карбисович Петросян (2000 г. рожд.), студент 1-го курса финансового факультета Гор Робертович Андреасян (2000 г. рожд.), студент 3-го курса факультета бухгалтерского учета и аудита Юрик Гургенович Гулабян (1999 г. рожд.).
Овсеп был родом из с. Воскеат Армавирской области, поступил в АГЭУ в 2018 г., в январе 2019 г. был призван на обязательную воинскую службу.
Гор был из г. Капан Сюникской области, поступил в АГЭУ в 2018 г., проучился 1 семестр и в январе 2019 г. был призван в армию.
Юрик был из с. Бамбакашен Армавирской области. С отличием (красным дипломом) окончив Армавирский региональный государственный колледж, в 2016 г. поступил в АГЭУ. Был призван в армию в 2018 г. по программе “Я”.
Руководство университета, от имени всех студентов и сотрудников АГЭУ, приносит свои искренние соболезнования родителям и родным Овсепа, Гора и Юрика, скорбит вместе с ними о невосполнимой утрате и обещает всегда помнить имена героев.