ՀՊՏՀ-ն հյուրընկալել է գործընկեր համալսարանների ներկայացուցիչների
Հուլիսի 4-8-ը «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում ՀՊՏՀ-ում էին Գդանսկի համալսարանի (Լեհաստան) տնտեսագիտության ֆակուլտետի միջազգային բիզնեսի դեպարտամենտի ղեկավար, պրոֆեսոր Ջոանա Բեդնարզը, նույն համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ, դոկտոր Մագդալենա Մարկևիչը, ինչպես նաև Վառնայի տնտեսագիտության համալսարանի (Բուլղարիա) մարքեթինգի ամբիոնի ղեկավար, դոցենտ, «Էրազմուս+»-ի ինստիտուցիոնալ համակարգող Վլադիմիր Ժեչևը։
Այցի ընթացքում հյուրերին շնորհանդեսով ներկայացվել է մեր համալսարանը, միջոցառմանը ներկա է եղել ՀՊՏՀ մարքեթինգի ամբիոնի դասախոսական կազմը։ Հյուրերը պատմել են իրենց բուհերի, առանձին դեպարտամենտների ձեռքբերումների մասին։ Բուլղարիայի ներկայացուցիչն անդրադարձել է Վառնայի տնտեսագիտության համալսարանում սովորող հայ ուսանողների հաջողություններին։ ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրենի հետ քննարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել համատեղ իրականացվող, ինչպես նաև նախանշվող ծրագրերին։

В АГЭУ приняли представителей партнерских вузов
В рамках программы «Эразмус+» 4-8 июля в АГЭУ с рабочим визитом находились руководитель департамента международного бизнеса факультета экономики Гданьского университета (Польша), профессор Джоана Беднарз, заместитель декана факультета экономики указанного вуза, доктор Магдалена Маркевич, а также заведующий кафедрой маркетинга Экономического университета Варны (Болгария), доцент, институциональный координатор программы «Эразмус+» Владимир Жечев.
В ходе визита гостям был представлен наш университет. На мероприятии присутствовали члены профессорско-преподавательского состава кафедры маркетинга АГЭУ. Гости рассказали присутствующим о своих университетах, о достижениях отдельных департаментов. Представитель Болгарии отметил успехи студентов-армян, обучающихся в Экономическом университете Варны. В ходе встречи с директором департамента внешних связей АГЭУ Лусине Даниелян были обсуждены как реализуемые, так и намечающиеся совместные программы.