«Էրազմուս+»-ի շրջանակում ՀՊՏՀ դասախոսն այցելել է Դեմոկրիտի համալսարան
Մայիսի 23-27-ը ՀՊՏՀ մարքեթինգի ամբիոնի դասախոս Հերմինե Պողոսյանը «Էրազմուս+»-ի դասավանդող անձնակազմի շարժունության ծրագրի շրջանակներում այցելել է Դեմոկրիտի համալսարան (Հունաստան/ Թրակիա):
Այցելության ընթացքում ՀՊՏՀ դասախոսն ունեցել է մի շարք հանդիպումներ և  ձեռք բերել ծանոթություններ, մասնավորապես՝ Դեմոկրիտի համալսարանի միջազգային կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Էլենի Մավրիդուի և բաժնի անձնակազմի, տնտեսագիտության ֆակուլտետի միջազգային կապերի բաժնի համակարգող Աննա Ագրապետիդուի (որն ազգությամբ հայ է (Հայրապետյան) և վերջերս էր այցելել ՀՊՏՀ), նույն ֆակուլտետի պրոֆեսոր Թեոֆիլոս Պապադիմիտրուի (մագիստրոսական կրթական ծրագրի ղեկավար), պրոֆեսոր Պերիկլիս Գոգասի և պրոֆեսորադասախսական անձնակազմի այլ անդամների հետ: Տեղի են ունեցել մասնագիտական քննարկումներ՝ ուղղված հետագա համագործակցությանը:
Այցելության ընթացքում Հերմինե Պողոսյանը տնտեսագիտության ֆակուլտետում պրոֆեսոր Չարիս Վլադոսի «Բիզնես ռազմավարություններ և մոդելներ» առարկայի շրջանակում դասախոսել է «Մարքեթինգային ռազմավարություններ» թեմայով:
Մինչ դասախոսությունն սկսելը՝ տեսահոլովակի միջոցով  ՀՊՏՀ դասախոսը ցուցադրել է Հայաստանը, ներկայացրել ՀՊՏՀ-ն:
Այցի ընթացքում Հերմինե Պողոսյանը ներկա է գտնվել նաև մագիստրոսների ավարտական միջոցառմանը և դիպլոմների հանձնման արարողությանը:
Նշենք նաև, որ առաջիկայում ՀՊՏՀ կայցելեն վերոնշյալ համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետի  պրոֆեսորներ Թ․ Պապադիմիտրուն և Պ․ Գոգասը:

В рамках программы «Эразмус+» преподаватель АГЭУ посетила Университет имени Демокрита
23-27 мая преподаватель кафедры маркетинга АГЭУ Эрмине Погосян посетила Фракийский университет имени Демокрита (Греция) в рамках программы «Эразмус+», предусматривающей мобильность дла академического персонала вузов.
В ходе визита преподаватель АГЭУ провела ряд встреч с директором департамента международных связей греческого университета, а также сотрудниками указанного департамента, с координатором международных программ экономического факультета, представителями профессорско-преподавательского состава вуза. Были обсуждены вопросы, относящиеся к направлениям дальнейшего сотрудничества.
В ходе визита Эрмине Погосян выступила с лекцией на тему «Маркетинговые стратегии» в рамках курса профессора экономического факультета Чариса Владоса «Бизнес стратегии и модели».
До лекции преподаватель АГЭУ при помощи видеоролика представила собравшимся Армению и АГЭУ.
Эрмине Погосян также присутствовала на выпускном мероприятии и церемонии вручения дипломов магистрантам Университета имени Демокрита.
Отметим, что в скором времени намечается рабочий визит профессоров греческого вуза Т. Кападимитру и П. Гогаса в АГЭУ.