ՀՊՏՀ «Нар-Хоз» թիմը նվաճել է «Հումորի լիգայի» ուսանողական գավաթը
«Հումորի լիգա» նախագծի ուսանողական գավաթում ՀՊՏՀ «Нар-Хоз» ՈւՀԱ թիմը զբաղեցրել է առաջին հորիզոնականը: Համալսարանականների մրցելույթները տեղի են ունեցել երեկ երեկոյան՝ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում:
Այս առիթով զրուցեցինք ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Հովհաննես Հարությունյանի հետ, ով տեղեկացրեց, որ հումորային մրցույթին ընդհանուր մասնակցել են 8 ուսանողական թիմեր, այդ թվում՝ Երևանի պետական, Հայ-ռուսական, Հայաստանի պետական ճարտարագիտական (Պոլիտեխնիկ) համալսարաններից:
««Нар-Хоз» ՈւՀԱ թիմը համալրված է տաղանդավոր ուսանողներով (ունի 7 անդամ), ավագն է Սամվել Թադևոսյանը, գեղարվեստական ղեկավարը՝ Աշոտ Բագրատունյանը: Երեկվա փայլուն ելույթից հետո մեր հումորասերները գավաթը բերել են համալսարան, նրանց են միացել մի խումբ ուսանողներ և տոնել հաղթանակը»,-ասաց ուսանողական կառույցի ղեկավարը:

Команда КВН "Нар-Хоз" АГЭУ завоевала студенческий кубок "Лига юмора"
В студенческом первенстве проекта "Лига юмора" первое место заняла команда КВН АГЭУ "Нар-Хоз". Университетские выступления состоялись накануне вечером в русском драматическом театре имени Станиславского. По этому случаю мы побеседовали с председателем студенческого совета АГЭУ Ованнесом Арутюняном, который сообщил, что в студенческой лиге принимали участие 8 команд, в их числе из Ереванского государственного университета, Российско-Армянского университета, Национального политехнического университета Армении.
"Команда "Нар-Хоз" состоит из 7 талантливых участников, капитан - Самвел Тадевосян, художественный руководитель - Ашот Багратунян. После вчерашней блестящей победы, наши юмористы принесли свой кубок в университет, к ним присоединилась группа студентов, которые вместе и отпраздновали победу"- сказал руководитель студенческого совета.