ՀՊՏՀ-ն և «Նեյրոհաբ բիզնես ակադեմիան» կնքեցին հուշագիր
Այսօր ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և «Նեյրոհաբ բիզնես ակադեմիայի» տնօրեն Անի Կյուրեղյանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր, որով սկիզբ է դրվում երկուստեք նպաստավոր համատեղ աշխատանքի: Հուշագիրը նախատեսում է ուսանողների փորձառություն, վերապատրաստման դասընթացներ, վարպետության դասեր և, իհարկե, հրաշալի թիմում աշխատելու հաճելի հեռանկար:
ՀՊՏՀ ռեկտորը ողջունեց «Նեյրոհաբ բիզնես ակադեմիայի» մուտքը Տնտեսագիտական համալսարան, որը, հուշագրի ստորագրումից բացի, այսօր նշանավորվեց երկօրյա դասընթացի մեկնարկով: Դիանա Գալոյանը հույս հայտնեց, որ հետագա համագործակցությունն արդյունավետ կլինի. ՀՊՏՀ ուսանողները կստանան որակյալ փորձառություն, կներգրավվեն նոր գիտելիքի ձևավորման, սեփական բիզնես գաղափարների զարգացման ու կիրառման գործընթացում:
Անի Կյուրեղյանը ներկայացրեց Նեյրոհաբի գործունեության ուղղությունները, հայեցակարգը, նշեց, որ փորձառող և հետագայում աշխատանքի անցնող ուսանողներից ընկերությունը պահանջում է առավելագույն կարգապահություն և հայերենի, ռուսերենի ու անգլերենի փայլուն իմացություն:
Հուշագրի ստորագրումից հետո մեկնարկեց «Սպառողների վարքագծային մոդելները. նեյրոմարքեթինգը բիզնեսում» թեմայով երկօրյա դասընթացը, որը վարում էր Անի Կյուրեղյանը: Մասնակիցների թվում են ՀՊՏՀ դասախոսներ, աշխատակիցներ, ուսանողներ, այլ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

АГЭУ и “Бизнес академия Нейрохаб” подписали меморандум
Сегодня ректор АГЭУ Диана Галоян и директор “Бизнес академии Нейрохаб” Ани Кюрегян подписали меморандум о сотрудничестве, который ознаменовал начало взаимовыгодного сотрудничества. Меморандум предусматривает организацию практики студентов, проведение курсов повышения квалификации, мастер-классов, и, конечно, приятную перспективу работы в прекрасной команде.
Ректор АГЭУ приветствовала инициативу, которая, помимо подписания меморандума, ознаменовалась также стартом двухдневных тренингов. Диана Галоян выразила надежду, что будущее сотрудничество будет результативным: студенты АГЭУ будут проходить качественную практику и будут вовлечены в процесс формирования знаний, продвижения бизнес идей.
Ани Кюрегян представила направления деятельности и концепцию Нейрохаба, а также отметила, что от студентов, проходящих практику с перспективой трудоустройства в компании, Нейрохаб требует дисциплинированности и блестящего знания армянского, русского и английского языков.
После подписания меморандума стартовали двухдневные тренинги на тему “Поведенческие модели потребителей: нейромаркетинг в бизнесе”, которые вела Ани Кюрегян. Слушателями курса являются преподаватели, работники и студенты АГЭУ, а также представители других организаций.