ՀՊՏՀ գործընկերների շարքում են նաև վարկային կազմակերպությունները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գործընկերների շարքը կայուն տեմպերով համալրվում է։ Այսօր ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը համագործակցության հուշագիր ստորագրեց «ՔԱՐԴ ԱգրոԿրեդիտ» ունիվերսալ վարկային կազմակերպության (ՈՒՎԿ) գործադիր տնօրեն Մխիթար Ազատյանի հետ, որը նաև ՀՊՏՀ բանկային գործունեության կազմակերպում մասնագիտության հեռակա մագիստրատուրա 2-րդ կուրսի ուսանող է։ Հանդիպմանը ներկա էին ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը, բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի վարիչ Աշոտ Մարդոյանը, կարիերայի կենտրոնի պետ Տաթևիկ Վարդանյանը և ՈՒՎԿ անձնակազմի կառավարման ղեկավար Ինգա Ղասումյանը։
Ռեկտոր Դիանա Գալոյանը, ներկայացնելով ֆինանսական ոլորտի մասնագիտությունները, նշեց, որ Տնտեսագիտական համալսարանը երկրի ֆինանսական հատվածի համար մասնագետներ պատրաստող հիմնական բուհն է, և այս համատեքստում կարևորում է ֆինանսական ոլորտի կազմակերպությունների հետ համագործակցությունը։ Բուհի ղեկավարն ընդգծեց, որ Տնտեսագիտականը պատրաստակամ է համագործակցության տարբեր ձևաչափեր քննարկելու և իրականացնելու, որոնք կնպաստեն ուսանողների փորձառությունների, նրանց համար տարատեսակ դասընթացների կազմակերպմանը։
«ՔԱՐԴ ԱգրոԿրեդիտ» ունիվերսալ վարկային կազմակերպության (ՈՒՎԿ) գործադիր տնօրեն Մխիթար Ազատյանը շնորհակալություն հայտնեց համագործակցության հրավերի համար և նշեց, որ պատրաստ են ուսանողներին աջակցել թե՛ փորձառությունների կազմակերպման, թե՛ թափուր հաստիքների համալրման գործընթացում, թե՛ քննարկել այլ օգտակար նախաձեռնություններ։

Среди партнеров АГЭУ – также кредитные организации
Ряды партнеров Армянского государственного экономического университета регулярно пополняются. Сегодня ректор АГЭУ Диана Галоян подписала меморандум о сотрудничестве с исполнительным директором универсальной кредитной организации “КАРД АгроКредит” Мхитаром Азатяном, который является также студентом второго курса магистратуры АГЭУ по направлению подготовки “Организация банковского дела”. На встрече присутствовали директор департамента внешних связей Лусине Даниелян, заведующий кафедрой банковского дела и страхования Ашот Мардоян, начальник центра карьеры Татевик Варданян, руководитель персонала универсальной кредитной организации Инга Гасумян.
Ректор Диана Галоян представила направления подготовки (специальности) в финансовой сфере, а также отметила, что АГЭУ является основным вузом, готовящим специалистов для финансового сектора страны, и в этом контексте придается огромное значение сотрудничеству с организациями, работающими в финансовой сфере. Ректор подчеркнула, что вуз готов обсудить и осуществлять сотрудничество в разных форматах, чтобы способствовать прохождению практики студентов и организации различных тренингов.
Исполнительный директор кредитной организации Мхитар Азатян выразил благодарность за приглашение к сотрудничеству и отметил, что готов оказывать содействие студентам как в плане организации практики, так и пополнения вакансий, а также открыт к обсуждению других полезных инициатив.