ՀՊՏՀ-ն և ՀՀ ուսանողական մարզական ֆեդերացիան համագործակցում են. առանցքում համալսարանական սպորտի զարգացումն է
ՀՊՏՀ-ն հուշագիր է կնքել «Ուսանողական մարզական ֆեդերացիա» ՀԿ-ի հետ. այս մասին մեզ հայտնեց ՀԿ նախագահ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչ Հովհաննես Գաբրիելյանը։ Համագործակցության առանցքում համալսարանական սպորտի զարգացումն է և ՀՊՏՀ-ում մարզական կյանքի աշխուժացումն ու լավարկումը։
«Ուսանողական մարզական ֆեդերացիան միջազգային համալսարանական սպորտի ֆեդերացիայի լիիրավ անդամ է, և խրախուսում է շահառու կազմակերպությունների հետ հուշագրերի կնքումը։ ՀՊՏՀ-ի հետ հուշագրի վավերացմամբ մենք հաստատում ենք ինստիտուցիոնալ համագործակցությունների նոր փուլ։ Ուրախալի է, որ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը շատ է կարևորում բուհում մարզական միջոցառումների անցկացումը, մեր ուսանող-մարզիկների ներգրավվածությունը թե՛ հանրապետական, թե՛ միջազգային առաջնություններում։ Վստահ եմ, որ համատեղ հասնելու ենք նոր ձեռքբերումների»,-մեզ հետ զրույցում ասաց Հովհաննես Գաբրիելյանը։

АГЭУ и Студенческая спортивная федерация РА сотрудничают: в центре внимания развитие университетского спорта
АГЭУ подписал меморандум с ОО “Студенческая спортивная федерация”. Об этом нам сообщил председатель ОО, заведующий кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО Ованнес Габриелян. В центре сотрудничества – развитие университетского спорта, а также активизация и улучшение спортивной жизни в АГЭУ.
В беседе с нами Ованнес Габриелян отметил, что Студенческая спортивная федерация является полноправным членом Международной федерации студенческого спорта и поощряет подписание меморандумов с организациями-бенефициарами, а подписание меморандума с АГЭУ знаменует начало нового этапа институционального сотрудничества. О. Габриелян подчеркнул, что ректор АГЭУ Диана Галоян отводит большую роль проведению спортивных мероприятий в вузе, а также участию наших студентов-спортсменов на республиканских и международных первенствах. О. Габриелян также выразил уверенность, что совместными усилиями у нас будут новые достижения.