Դիտումների քանակ՝ 772
Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության կարևորագույն տոնի առթիվ: 28 տարի առաջ հայ ժողովուրդը քվեարկեց հանուն Հայաստանի անկախ ապագայի՝ իրականություն դարձնելով իր նվիրական իղձերից մեկը և սկիզբ դնելով մեր պետության զարգացման մի նոր ճանապարհի: Անկախության ճանապարհը, անշուշտ, հեշտ չէ, սակայն պետականության կերտման բաղձալի առաքելությունը ստանձնած հայ ժողովուրդը արդեն շուրջ 3 տասնամյակ իր ջանքերն է ներդնում երկրի զարգացման և բարենորոգման համար:
Անկախությունը քայլ առ քայլ երկիրը շենացնելու, մեր հայրենիքը զարգացնելու, մեր ապագան ավելի գեղեցիկ կառուցելու լավագույն ճանապարհն է: Վստահ եմ, որ յուրաքանչյուրս մեզ վստահված ոլորտում մեր բարեխիղճ աշխատանքով, հայրենիքի հանդեպ մեր նվիրումով կարող ենք մեր փոքր, բայց նաև նշանակալի ավանդը բերել այդ գործին: Հայրենիքի հանդեպ սերը զորեղ է և օգնում է հաղթահարել երբեմն նույնիսկ անհավանական թվացող դժվարությունները: Այս գեղեցիկ տոնի առթիվ ես ևս մեկ անգամ իմ շնորհավորանքն եմ հղում այն հավատով, որ վաղվա օրը մեր պետության համար լինելու է ավելի լուսավոր:

Дорогие студенты, коллеги, соотечественники
Сердечно поздравляю всех нас по важному празднику дня Независимости Республики Армения. 28 лет назад народ Армении проголосовал за независимое будущее Армении, воплотив в жизнь одну из заветных мечт и проложив начало нового пути развития государства. Путь к независимости, несомненно, нелегкий, однако народ Армении уже около 3-х десятков лет не покладая рук делает все возможное для развития и становления страны.
Независимость лучший путь для развития страны, для того, чтобы сделать наше будущее лучше. Я уверена, что каждый из нас, благодаря нашей усердной работе в доверенной нам области, нашей преданности родине, может внести свой небольшой, но и значительный вклад в дело. Любовь к Родине сильна и помогает преодолевать порой, казалось бы, невозможные трудности. С этим прекрасным праздником я еще раз поздравляю вас с верой в то, что завтра будет более яркий день для нашего государства.