Համախմբելով նոր գաղափարներ ունեցող հանրությանը. հանդիպում՝ TEDxASUE միջոցառումից առաջ
TED (Technology, Entertainment and Design)  ծրագրի շրջանակներում ՀՊՏՀ ուսանողները, աշխատակիցներն ու շրջանավարտները հնարավորություն կունենան հանրայնացնել իրենց նոր գաղափարները: Սեպտեմբերի 29-ին  ՀՊՏՀ-ում առաջին անգամ տեղի կունենա TEDx միջոցառում՝ «Կոտրելով սահմանները» կարգախոսի ներքո: Այս առիթով այսօր համալսարանի դահլիճում տեղեկատվական հանդիպում էր, որը կայանալիք միջոցառմամբ հետաքրքրվողներին TEDx-ի   վերաբերյալ մանրամասներ ներկայացրեց՝ ի՞նչ է այն, ի՞նչու մասնակցել և ի՞նչ ակնկալել: Մասնակցում էին ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը, միջազգային կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը և աշխատակիցները, մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնի վարիչ Կարեն Գրիգորյանը, ուսանողներ: Հանդիպումը վարեց ֆինանսական ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի ուսանողուհի Գոհար Գրիգորյանը, ում նախաձեռնությամբ ՀՊՏՀ-ն միանում է TED ծրագրին, լսարանին ներկայացրեց TED միջազգային կազմակերպության առաքելությունը: Անկախ մշակույթից, կրթությունից, ռասայից, ազգային պատկանելությունից՝ կազմակերպությունը խրախուսում և միավորում է նորարար գաղափարներ ունեցողներին և այս համատեքստում աշխարհի մի շարք երկրներում պարբերաբար կազմակերպվում են միջոցառումներ, ամփոփ և ազդեցիկ ելույթների միջոցով անհատները տարածում են իրենց գաղափարները: Այս սկզբունքով է անցկացվելու նաև TEDxASUE միջոցառումը, որին կարող են միանալ բոլոր ՀՊՏՀ-ականները՝ լրացնելով հետևյալ հայտադիմումը։
Գոհար Գրիգորյանը ելույթից հետո պատասխանեց ունկնդիրների հարցերին:
Սեպտեմբերի 29-ին կայանալիք միջոցառման մասին ավելի վաղ հրապարակել էինք հայտարարություն,  TED-ի մասին տեղեկատվություն կարող եք գտնել նաև ted.com կայքում:

В рамках программы TED (Technology, Entertainment and Design) студенты, сотрудники и выпускники АГЭУ будут иметь возможность воплотить в жизнь свои новые идеи.
29-го сентября в АГЭУ впервые состоится мероприятие TEDx под девизом “Обходя границы”. По этому случаю сегодня в большом зале АГЭУ состоялась информационная встреча, на которой будут предсртавлены подробности программы TEDx, что такое? Как принять участие? Что ожидать? Принимали участие директор департамента внешних связей АГЭУ Лусине Даниелян, начальник отдела международных связей Вард Гукасян и сотрудники, заведующий кафедрой макроэкономики Карен Григорян, студенты.
Встречу провела студентка 2-го курса факультета финансов Гоар Григорян, по чьей инициативе АГЭУ присоединяется к инициативе TED, представила аудитории миссию международной организации TED. Вне зависимости от культуры, образования, национальной принадлежности, организация поощряет тех, у кого есть новые идеи и периодически организует в различных странах мероприятия для распространения идей. По этому принципу будет организовано мероприятие TEDxASUE, принять участие в котором могут все АГЭУ-евцы, заполнив следующую заявку.
В завершении Гоар Григорян ответила на интересующие участников вопросы.
Ранее было опубликовано объявление о мероприятии, которое состоится 29-го сентября, информацию о TED, можно найти на сайте ted.com.