ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանի հարցազրույցը հրապարակվել է «Պրեստիժ» ամսագրում
«Պրեստիժ» (PRESTIGE, N 2) ամսագրի ծավալուն հրապարակումը՝ «Տնտեսագիտական համալսարանը մեր երազած համալսարանը դարձնելու ճանապարհին» վերտառությամբ, հարցազրույց է ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանի հետ:
Հանգամանալից ու անկեղծ պատասխաններում ռեկտորը ներկայացնում է բարձրագույն ուսումնական հաստատության կառավարման իր որդեգրած սկզբունքները, իր առաջին քայլերն այս պաշտոնում, պատասխանատվության հսկայական բեռը, որը դրված է բուհի ղեկավարի ուսերին և արդյունավետ աշխատանքի իր բանաձևումները:
Դիանա Գալոյանն անդրադառնում է իր պաշտոնավարման ժամանակահատվածում ամենաէական փոփոխություններին, ձեռքբերումներին, նոր և նշանակալի համագործակցություններին, ուսանողների՝ որպես կրթության շահառուների դերին և ներգրավվածությանը բուհական կյանքում, պրոֆեսորադասախոսական կազմի վերապատրաստման խնդիրներին, բուհի միջազգայնացմանը, հետազոտական գործունեությանը և երազած համալսարանի կերտման համալիր ծրագրի այլ կարևոր դրույթների:
«Ո՞րն է Ձեր երազած համալսարանը, որին ձգտում եք հասնել» հարցին ռեկտորը պատասխանում է. «Ինձ համար առաջին չափանիշն ուսանողն է: Դա այն համալսարանն է, որտեղից բոլոր ուսանողները գոհ դուրս կգան և որպես մասնագետ իրենց կայացած կհամարեն»:

Интервью с ректором АГЭУ Дианой Галоян опубликовано в журнале “Престиж”
В журнале “Престиж” (PRESTIGE, N 2) опубликовано интервью с ректором АГЭУ Дианой Галоян под названием “Экономический университет – на пути к становлению университета нашей мечты”.
В развернутых и искренних ответах ректор представляет свои принципы управления высшим учебным заведением, рассказывает о своих первых шагах в должности ректора, об огромной ответственности, которая лежит на плечах руководителя вуза, делится своей формулой эффективной работы.
Диана Галоян отмечает самые существенные изменения в период своего руководства вузом, достижения, новые сферы сотрудничества, подчеркивает роль студентов и важность их вовлеченности в деятельности вуза, рассказывает о переподготовках для профессорско-преподавательского состава, интернациоанализации вуза, исследовательской работе, а также разъясняет некоторые другие вопросы комплексной программы, направленной на создание вуза нашей мечты.
На вопрос “Каким Вы видите университет своей мечты, к которому вы стремитесь?” ректор отвечает: “Для меня первым критерием является студент. Это такой университет, из которого все студенты выйдут довольными и будут считать себя состоявшимися в качестве специалистов”.