ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանի ուղերձը ուսանողներին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի սիրելի՛ ուսանողներ, մագիստրանտներ, ասպիրանտներ, ՀՊՏՀ քոլեջի սովորողներ, շնորհավորում եմ ձեզ նոյեմբերի 17-ին նշվող Ուսանողության միջազգային տոնի առթիվ:
Կրթության և գիտության ճանապարհը, որն ընտրել եք և որն անցնում եք Տնտեսագիտական մայր համալսարանի հովանու ներքո, վստահ եմ` ձեզ համար կդառնա կայացած ու ինքնահաստատ քաղաքացու կերտման, հիանալի ապագայի գրավական: Ուստի հորդորում եմ` լա՛վ սովորեք, ինքնակրթվե՛ք և շարունակաբա՛ր կրթվեք: Մեր երկրին պետք են ուսյալ, բազմակողմանի զարգացած և հմտություններով օժտված մասնագետներ:
Հավաստիացնում եմ՝ դուք եք մեր հավատն ու հույսը, մեր հայրենիքը կառուցողն ու շենացնողը, վաղվա գիտնականն ու մտավորականը: Եվ սրանք լոկ խոսքեր չեն, այլ ձեզ խորապես ճանաչելուց սերված համոզմունք: Դուք, հիրավի, կրողն եք հզոր ներուժի՝ առաջադեմ ու գաղափարապես հասուն:
Սիրելի´ ուսանողներ, թող որ անձնական երջանկությունը, աշխատանքի բերկրանքը, սեփական ուժերի նկատմամբ վստահությունը ամուր հիմք հանդիսանան և օգնեն ձեզ դիմակայել անխուսափելի մարտահրավերներին և կյանքի կոչել ամենահամարձակ մտահղացումները։

Обращение ректора АГЭУ Дианы Галоян к студентам
Дорогие студенты Армянского государственного экономического университета, магистранты, аспиранты, учащиеся колледжа АГЭУ! Поздравляю вас с Международным днем студентов!
Я уверена, что путь, который вы выбрали и проходите в стенах АГЭУ, станет для вас залогом формирования состоявшегося и самодостаточного гражданина и светлого будущего! Мой вам завет – учитесь хорошо, занимайтесь самообразованием, ибо нашей стране необходимы образованные, всесторонне развитые специалисты!
Уверяю вас, вы – наша надежда, вы являетесь той силой, благодаря которой возможно процветание нашей Родины, вы и есть завтрашние ученые и интеллигенты, в вас заложен огромный потенциал.
Дорогие студенты! Пусть счастье в личной жизни, радость созидания, уверенность в собственных силах станут тем прочным фундаментом, который вам поможет противостоять неизбежным вызовам и воплотить в жизнь самые смелые идеи!