ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի ողջույնի խոսքը ՀՊՏՀ նոր կայքի բացման առթիվ
ՀՊՏՀ կայքի հարգելի՛ այցելուներ, օգտատերեր, բարի գալուստ մեր համալսարանի նոր կայք՝ asue.am: Այսօրվանից այն ձեզ է ներկայանում նորացված, լրամշակված, ինչը ենթադրում է նոր գործիքակազմի կիրառում՝ ծրագրային, ձևավորման ու տեխնիկական նոր մոտեցումներ, բովանդակային և ինֆորմացիոն թարմացումներ, ինչը բխում է ձեզ առավել արդիական, հարմարավետ և համապարփակ ծառայելու ցանկությունից:
Համալսարանի պաշտոնական նոր կայքը՝ asue.am-ը, մեր համալսարանի որդեգրած սկզբունքների՝ ինքնակատարելագործման ու զարգացման տրամաբանության շրջանակում շարունակելու է ծառայել որպես տեղեկատվական-ուսումնական միջավայր, երկխոսության հարթակ՝ լինելով ճշգրիտ ու հասանելի:
Նոր կայքի գործարկումը ջանասեր ու իր գործի գիտակ թիմի հետևողական, մանրակրկիտ աշխատանքի, նվիրվածության արդյունք է, ուստի այս ուրախալի առիթով ցանկանում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի աշխատակազմերին, որոնք շարունակելու են իրենց գործունեությունը և էլեկտրոնային լեզվով երկխոսելու են ձեզ հետ:
Կրկին բարի գալուստ, ակնկալում ենք ձեր աջակցությունն ու խորհրդատվությունը նոր կայքի բարելավման ու զարգացման հետագա աշխատանքներում:

Приветственная речь ректора АГЭУ, Корюна Атояна в связи с открытием нового сайта
Уважаемые посетители, пользователи сайта АГЭУ! Добро пожаловать в новый сайт нашего университета: asue.am. С сегодняшнего дня он представляется вам в обновленном, доработанном виде, что подразумевает применение новых инструментариев: новых программных и технических подходов, содержательных и информационных обновлений, что что исходит из желания служить вам более современнее, удобнее и всеобъемляюще.
Новый официальный сайт университета, asue.am, согласно установленным принципам нашего университета - логике самосовершенствования и развития, продолжит служить в качестве информационно-учебной среды, платформы для диалога, будучи точным и доступным.
Запуск нового сайта является результатом последовательной и кропотливой работы, преданности усердной и компетентной команды, поэтому желаю выразить специальную благодарность сотрудникам Отдела информации и связей с общественностью и Центра информационных технологий, которые будут продолжать свою деятельность и диалог с вами на электронном языке.
Добро пожаловать вновь! Мы с ждем вашей поддержки и рекомендации дальнейшей работы по улучшению и развитию нового сайта.