Նոր բովանդակություն՝ հին հասցեով. գործարկվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի նոր կայքը
Հարգելի այցելուներ, սիրով Ձեզ ենք ներկայացնում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պաշտոնական նոր կայքը՝ asue.am հասցեով:
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, ով որդեգրել է հաշվետու աշխատաոճ և մեծապես կարևորում է համալսարան-հասարակություն հետադարձ կապը, մշտապես ուշադիր է համալսարանի հանրային աշխատանքների նկատմամբ: Եվ նրա իսկ հանձնարարությամբ և նախաձեռնությամբ վերջին ամիսներին սկիզբ առած մեծածավալ աշխատանքն այսօր տվել է իր արդյունքը: Պահպանելով համալսարանի պաշտոնական կայքի հին հասցեն, որն իր կողմն էր գրավել հազարավոր այցելուների և տարեկան ապահովում էր շուրջ 500 հազար ընթերցողի այցելություն, այսօր ներկայացնում ենք տեխնիկապես հագեցած և վերազինված, բովանդակային նոր սպասարկմամբ, տեղեկատվական և ինֆորմացիոն հոսքերի թարմացմամբ էլեկտրոնային նոր բովանդակություն:
«Հաշվի առնելով էլեկտրոնային տիրույթում նորօրյա զարգացումները՝ փորձել ենք առավելագույնս ժամանակակից մոտեցումներ կիրառել: Մեր ծրագրավորողները շրջանցել են աշխարհում առավել խոցելի համարվող մոդելներով ստեղծվող վեբ-կայքերի ծրագրերը և հենց անվտանգության պահանջները հաշվի առնելով՝ կատարել են մաքուր ծրագրային կոդով ստեղծվող աշխատանք: Նոր կայքն ունի հեռախոսային (mobail) տարբերակ, որի կարևորությունը մեր օրերում խիստ պահանջված է, քանի որ 2016թ. Google-ը հայտարարեց Mobile-First ինդեքսացիայի մասին։ Պատճառը պարզ էր՝ հեռախոսով որոնումների քանակը հետզհետե շատանում էր: Այս ամենից ելնելով Google-ը խորհուրդ է տալիս հնարավորինս կարճ ժամանակահատվածում կարգավորել բոլոր առկա խնդիրները կապված հեռախոսային սարքավորումների հետ, ինչը որ մենք արեցինք»,- լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տված հարցազրույցում ասաց տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն Սամվել Հովհաննիսյանը։
ՀՊՏՀ նոր կայքը շահեկանորեն տարբերվում է նախորդից ոչ միայն իր ձևավորմամբ և տեխնիկական լուծումներով, այլև նոր հնարավորություններով, որոնք կապված են համացանցային տիրույթում մատչելի որոնելիության, կարդացված և տարածված նյութերի հետ հաշվարկի պատկերի ամբողջացմամբ, ըստ խորագրերի՝ բովանդակային հասանելիության հետ: Ներդրվել է ևս մեկ հնարավորություն. այսուհետ, սիրելի այցելուներ, կարող եք մեր նորություններն ու հայտարարությունները ստանալ Ձեր Էլ.փոստի հասցեին՝ բաժանորդագրվելով մեր կայքին:
«Թարմացվել է կայքի բովանդակությունը, փոխվել են շեշտադրումները, առաջին պլան են բերվել համալսարանի զարգացման համար գերակա համարվող ուղղությունները: ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում որպես առանձին կայք սպասարկվում է «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի կայքը, առաջ են բերվել միջազգային ծրագրերին, ուսումնական-կրթական գործընթացներին և գրադարանային սպասարկմանը վերաբերող տեղեկությունները: Դրանք ևս առանձին և համապարփակ՝ հեշտ փնտրելի ձևով ներկայացված են գլխավոր էջի առաջին սյուներում: Եվ այս ամենն արվել է նախորդ կայքի զուգահեռ սպասարկումն ապահովելով: Իհարկե, առաջիկա շրջանը մեզ համար կշարունակի լինել լարված, քանի որ մենք ձգտելու ենք փոխել և թարմացնել նախորդ 6-7 տարիներին կայքում ներբեռնված ամբողջ բովանդակությունը: Առավել ինտենսիվացվելու են նաև կայքի ռուսերեն և անգլերեն էջերի աշխատանքները»,- նշեց լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ, «Տնտեսագետ» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Գոհար Գևորգյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով բուհի ղեկավարությանը և մյուս բոլոր ստորաբաժանումներին աջակցության և համագործակցության համար:
Սիրելի այցելուներ, մենք շատ ենք կարևորում ձեզ հետ մեր հետադարձ կապը և մեր օրական աշխատանքի մի զգալի հատվածը նվիրվում է ձեր նամակներին, հարցերին ու դիտարկումներին արձագանքելուն: Նոր կայքի բարելավման գործում ձեր դերակատարումը ևս կարևորում ենք, ուստի սպասում ենք ձեր նամակներին մեր բաժնի անխափան գործող news@asue.am հասցեով, ինչպես նաև ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի մեր հասցեով՝ asue.info@gmail.com:

Новое содержание по старому адресу: запущен новый сайт Армянского государственного экономического университета
Дорогие посетители! С радостью представляем Вам новый официальный сайт Армянского государственного экономического университета: asue.am. Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, который принял подотчетный стиль работы и придает большое значение обратной связи «университет-общество», всегда внимателен к общественной работе университета.
И именно по его распоряжению и инициативе широкомасштабная работа, начавшаяся в последние месяцы, сегодня дала свои плоды. Сохраняя старый адрес официального сайта университета, который привлек тысячи посетителей и ежегодно обеспечивал посещение около 500 тысячи читателей, сегодня представляем новое технически оснащенное и модернизированное электронное содержание с новым контентом, обновлением информационных потоков.
«Принимая во внимание сегодняшние развития в электронной сфере, мы попытались применить наиболее современные подходы. Наши программисты обошли программы веб-сайтов, создаваемые самыми уязвимыми моделями в мире и учитывая требования безопасности, проделали работу с чистым программным кодом. У нового сайта есть мобильная (mobail) версия, значение которой в наши дни все время возрастает, поскольку в 2016 г. Google объявил о начале запуска mobile-first индексации. Причина была ясна: количество поисков по телефону постепенно увеличивалось. Исходя из всего этого, Google рекомендует как можно скорее устранить все проблемы с телефонным оборудованием, что мы и сделали», - в беседе Отделом информации и связей с общественностью сказал директор Центра информационных технологий Самвел Ованнисян.
Новый сайт АГЭУ выгодно отличается от предыдущего не только оформлением и техническими решениями, но и новыми возможностями. Введена еще одна возможность. Отныне, уважаемые посетители, вы можете получать наши новости и объявления на свой адрес электронной почты, подписавшись на наш сайт. «Было обновлено содержание сайта, изменилась акцентуация, приоритетные направления для развития университета выдвинулись на первый план. На официальном сайте АГЭУ как отдельный сайт обслуживается сайт исследовательского центра «Амберд», выдвинулась вперед информация касательно международных программ, учебно-образовательных процессов и библиотечного обслуживания. Они также представлены в первых колонках главной страницы в отдельной и всеобъемлющей, удобной для поиска форме. Все это было сделано, обеспечив параллельное обслуживание предыдущего сайта. Конечно, предстоящий период продолжит быть напряженным для нас, поскольку мы будем стремиться изменить и обновить весь контент, загруженный за предыдущие 6-7 лет», -отметил начальник отдела информации и связей с общественностью, главный редактор журнала «Тнтесагет» Гоар Геворгян, выразив благодарность руководству вуза и всем остальным подразделениям за поддержку и сотрудничество.
Дорогие посетители! Для нас очень важна наша обратная связь с вам и значительная часть нашей работы посвещается вашим письмам, вопросам и наблюдениям. Мы подчеркиваем важность вашей роли в деле улучшения нового сайта, поэтому ждем ваших писем по адресу электронной почты news@asue.am, а также официальной страницы на фейсбук: asue.info@gmail.com.