ՀՊՏՀ ուսանողները՝ սուրբ նահատակ․ հավերժ փառք ու պատիվ
Ցավով տեղեկացանք, որ Արցախա-ադրբեջանական պատերազմում հերոսի մահով ընկած առյուծ հայորդիների շարքում են ՀՊՏՀ ուսանողներ, կառավարման ֆակուլտետի 1-ին կուրսեցիներ Սամո Կարենի Ղազարյանը և Ռոբերտ Արկադիի Մեսրոպյանը։
Սամո Ղազարյանը Գեղարքունիքի մարզի Նորակերտ գյուղից էր, ծնված 2000 թ․։ ՀՊՏՀ է ընդունվել 2018 թ․, 2019 թ․ հունվարին զորակոչվել է բանակ։
Ռոբերտ Մեսրոպյանը Արարատի մարզի Մասիս քաղաքից էր, ծնված 2001 թ․։ ՀՊՏՀ է ընդունվել 2019 թ․։ 2020 թ․ հունվարին զորակոչվել է բանակ։
Կառավարման ֆակուլտետի դեկան Մանուկ Մովսիսյանը asue.am-ի հետ զրույցում նշեց, որ հերոս տղաներն աչքի էին ընկնում բարձր մարդկային արժանիքներով։
«Նրանցից յուրաքանչյուրն անհատականություն էր՝ օժտված տղամարդկային վառ հատկանիշներով։ Մեր լավ ուսանողները փառքով ընկան, և՛ հպարտ ենք, և՛ անասելի ցավ ենք ապրում։ Մենք պարտավոր ենք միշտ վառ պահել հայրենիքի համար նահատակված մեր սուրբ տղաների անունն ու հիշատակը»,-ասաց դեկանը։

Студенты АГЭУ – святые мученики. Вечная слава!
С глубокой скорбью мы узнали о том, что среди студентов, погибших смертью героев в Арцахско-азербайджанской войне – студенты 1-го курса факультета управления Само Каренович Казарян и Роберт Аркадьевич Месропян.
Само Казарян (2000 г. рожд.) был из с. Норакерт Гегаркуникской области. Поступил в АГЭУ в 2018 г., в январе 2019 г. был призван в армию.
Роберт Месропян (2001 г. рожд.) был из г. Масис Араратской области. Поступил в АГЭУ в 2019 г., в январе 2020 г. был призван в армию.
Декан факультета управления Манук Мовсисян в беседе с asue.am отметил, что ребята выделялись своими высокими человеческими качествами.