ՀՊՏՀ վերապատրաստված դասախոսները հրավիրում են սեմինարի
Նոյեմբերի 27-ին, ժամը 13։30-15։30-ը ՀՊՏՀ-ում կկազմակերպվի դասավանդման մեթոդաբանության վերաբերյալ սեմինար՝ համալսարանի ակադեմիական կազմի համար։ Սեմինարը կվարեն վերապատրաստում անցած ՀՊՏՀ դասախոսներ Անուշ Գասպարյանը, Հասմիկ Համբարձումյանը, Նորա Այվազյանը, Ռոբերտ Բաբայանը և Լուսինե Խուրշուդյանը, ովքեր 2024 թվականի հուլիս-հոկտեմբեր ամիսներին մասնակցել են DVV International in Armenia-ի և ԵՊՀ շարունակական կրթության կենտրոնի համատեղ կազմակերպած «Մեծահասակների ուսումնառության և կրթության հիմունքներ․ դասավանդման մեթոդաբանություն» դասընթացին՝ հիմնված UNESCO-ի կողմից ճանաչված Curriculum GlobAle-ի չափորոշչի վրա։
Դասընթացին նախապես հայտագրված 44 մասնակիցներից նախաորակավորման թեստը հաջողությամբ հաղթահարել են 22-ը և ներգրավվել ծրագրի հաջորդ՝ առցանց փուլին։ Այս փուլի արդյունքում 13 մասնակից հաջողությամբ ավարտել է առցանց դասերը և հոկտեմբերի 30-ից նոյեմբերի 3-ը մասնակցել մեկշաբաթյա լսարանային հանդիպումների։ Նրանց շարքում էին նաև մեր դասախոսները։ Հանդիպումների ընթացքում մասնակիցներն ակտիվորեն ներգրավվել են տարբեր գործնական վարժանքներում, մասնակցել են ինտերակտիվ դասախոսությունների և սիմուլյացիոն խաղերի՝ փորձելով ստացած գիտելիքները կիրառել ըստ իրավիճակների։
Ինչպես նշում են մեր դասախոսները, շուրջ 4 ամիս տևած դասընթացը բավականին ինֆորմատիվ է եղել, իսկ դասընթացի շրջանակներում ներկայացված դասավանդման մեթոդները հաջողությամբ կիրառություն են ստանում լսարանում։
Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ մեր գործընկերները նախատեսում են կազմակերպել 2 ժամ տևողությամբ փորձի փոխանակման հանդիպում և սեմինար, որի ընթացքում կներկայացնեն ծրագրի մանրամասները, ինչպես նաև ուսումնասիրված դասավանդման այն մեթոդները, որոնք առավել կիրառելի են ՀՊՏՀ-ում։
Հիշեցնենք՝ սեմինարը կկայանա նոյեմբերի 27-ին, ժամը 13:30-ին։ Մասնակցելու համար անցե՛ք հղումով և գրանցվե՛ք:

Обученные преподаватели приглашаются на семинар
27 ноября в 13:30-15:30 АГЭУ организует семинар по методике преподавания для профессорско-преподавательского состава университета. Семинар проведут прошедшие переподготовку преподаватели АГЭУ, Ануш Гаспарян, Асмик Амбарцумян, Нора Айвазян, Роберт Бабаян и Лусине Хуршудян, которые в июле-октябре 2024 приняли участие в семинаре «Основы обучения и образования взрослых: методика преподавания», организованном совместно DVV International в Армении и Центром непрерывного образования ЕГУ на основе стандарта Curriculum GlobAle, признанного ЮНЕСКО.
Из 44 участников, предварительно зарегистрировавшихся на курс, 22 успешно прошли предквалификационное тестирование и приняли участие в следующем онлайн-этапе программы. По итогам этого раунда 13 участников успешно завершили онлайн-занятия и приняли участие в недельных аудиторных занятиях с 30 октября по 3 ноября. Среди них были и наши профессора. В ходе встреч участники активно участвовали в различных практических занятиях, участвовали в интерактивных лекциях и симуляционных играх, пытаясь применить полученные знания в зависимости от ситуаций.
По словам наших преподавателей, курс, продолжавшийся около 4 месяцев, был
достаточно информативным, а представленные в рамках курса методы обучения успешно используются на занятиях.
Мы рады сообщить, что наши партнеры планируют организовать двухчасовую встречу и семинар по обмену опытом, в ходе которых они представят детали программы, а также исследованные методы обучения, наиболее применимые в АГЭУ.
Напоминаем, что семинар состоится 27 ноября в 13:30. Перейдите по ссылке и зарегистрируйтесь для участия.