ՀՊՏՀ-ն ընդգրկվել է հեղինակավոր THE TIMES Impact Ranking վարկանշավորման աղյուսակում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանն այս տարի վարկանշավորվել է բարձրագույն կրթության վարկանշավորման հեղինակավոր TIMES կազմակերպության կողմից։ THE TIMES Impact Ranking-ը միակ համաշխարհային վարկանշավորման համակարգն է, որով աշխարհի բոլոր համալսարանները գնահատվում են՝ ՄԱԿ-ի կայուն զարգացման նպատակներին համապատասխանության սկզբունքով։ Ընդհանուր առմամբ, վերոնշյալ վարկանիշում գնահատվում է համալսարանի գործունեության չորս հիմնական ցուցանիշ՝ հետազոտություններ, առաջնորդություն, տեղեկատվական և կրթական գործունեություն, որոնք պետք է նպաստեն ՄԱԿ-ի կայուն զարգացման 17 նպատակների իրականացմանը։
Նշենք, որ աղյուսակում ընդգրկվել է 94 երկրի 1115 համալսարան։ ՀՊՏՀ-ն միակ համալսարանն է Հայաստանում, որ վարկանշավորվել է TIMES Impact Ranking-ում։

АГЭУ вошел в рейтинг авторитетного THE TIMES Impact Ranking
Армянский государственный экономической университет в этом году вошел в рейтинг авторитетной организации TIMES. THE TIMES Impact Ranking – это единственная рейтинговая система, по которой оцениваются все универистеты мира в соответствии с принципом соответствия целям устойчивого развития ООН. В целом, в данной рейтинговой системе оцениваются четыре показателя: исследования, лидерство, информационная и образовательная деятельность, которые должные содействовать осуществлению 17 целей устойчивого развития, разработанных ООН.
Отметим, что в рейтинг вошли 1115 универистетов 94 стран мира. АГЭУ – единственный армянский вуз, вошедший в TIMES Impact Ranking.