ՀՊՏՀ աշխատակիցներն ու ուսանողները՝ համաքաղաքային շաբաթօրյակի մասնակից (լուսանկարային շարք)
ՀՊՏՀ անձնակազմն ու ուսանողներն այսօր միացան «Մաքուր Հայաստան» ծրագրի շրջանակում մայրաքաղաքում հայտարարված համաքաղաքային շաբաթօրյակին: ՀՊՏՀ աշխատակիցների և ուսանողների կողքին էր նաև ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանը:
Քաղաքը մաքրելու և կանաչապատելու գաղափարը ոգևորել է ՀՊՏՀ-ականներին: Վաղ առավոտից համալսարանականները մեծ եռանդով սկսեցին հարազատ բուհի բակային տարածքների, հարակից այգու մաքրման և բարեկարգման աշխատանքները:
ՀՊՏՀ վարչատնտեսական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միխաիլ Կարապետյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց, որ կոլեկտիվն ու ուսանողները մեծ ուրախությամբ են արձագանքել շաբաթօրյակի հրավերին, վաղ առավոտից սկսած աշխատանքներին միացել են ինչպես համալսարանի վարչատնտեսական, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմերի աշխատակիցները, այնպես էլ մեծ թվով ուսանողներ՝ ուսանողական խորհրդի գլխավորությամբ:

Сегодня персонал и студенты АГЭУ присоединились к общегородскому субботнику, объявленному в рамках приграммы "Чистая Армения". Вместе с сотрудниками и студентами АГЭУ в субботнике принимал участие исполняющий обязанности ректора АГЭУ Рубен Айрапетян.
Идея чистого и зеленого города воодушевила АГЭУ-евцев. С раннего утра университетские с большим энтузиазмом начали уборку и благоустройство двора и близлежащего сада.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ проректор по административно-хозяйственным работам АГЭУ Михаил Карапетян отметил, что коллектив и студенты с большой активностью отозвались на приглашение к участию в субботнике, с раннего утра к работам присоединились как административно-хозяйственный и профессорско-преподавательский персонал, так и большое количество студентов, во главе со студенческим советом.