ՀՊՏՀ «Нар-Хоз» թիմը հաղթական գավաթով հյուրընկալվեց համալսարանի ղեկավարին
«Հումորի լիգա» նախագծի ուսանողական գավաթը նվաճած ՀՊՏՀ «Нар-Хоз» ՈւՀԱ թիմի անդամներին այսօր հյուրընկալեց ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանը:
««Нар-Хоз» թիմը ավանդաբար բոլոր հումորային լիգաներում և նախագծերում բարձր է պահել մեր բուհի պատիվը: Այս հաղթանակի առթիվ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ»,- ուսանողներին ասաց համալսարանի ղեկավարը և հետաքրքրվեց խաղի ընթացքով: ՈՒԽ նախագահ Հովհաննես Հարությունյանը, Ռուբեն Հայրապետյանին հանձնելով գավաթը, ներկայացրեց խաղի մանրամասները՝ նշելով, որ նախագծին մասնակցել են 8 ուսանողական թիմեր, միջոցառումը տեղի է ունեցել Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում:
ՈՒԽ նախագահը նշեց, որ առաջիկայում հումորային այլ ծրագրեր իրականացնելու նպատակներ ունեն, այս տարի պատրաստվում են նշել ««Нар-Хоз» թիմի առաջին հաղթանակի 20-ամյակը, ապա շնորհակալություն հայտնեց բուհի ղեկավարին աջակցության համար:
«Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ ձեզ և ցանկանում եմ նշել, որ մեր համալսարանը պետք է բոլոր ասպարեզներում առաջինը լինի: Բուհի անունը տարբեր հարթակներում բարձր պահելու ձեր բոլոր ծրագրերին համալսարանը պատրաստ է աջակցել»,- ասաց Ռուբեն Հայրապետյանը:

Членов команды "Нар-Хоз", победившей в проекте "Лига юмора" сегодня принял исполняющий обязанности ректора АГЭУ Рубен Айрапетян.
"Команда «Нар-Хоз» традиционно высоко держала честь нашего вуза в проектах и юмористических лигах. Поздравляю Вас с этой победой"- сказал руководитель университета и поинтересовался игрой. Председатель Студенческого совета Ованнес Арутюнян передал Рубену Айрапетяну кубок, представил подробности игры, отметив, что в проекте принимали участие 8 студенческих команд, и мероприятие состоялось в русском драматическом театре имени Станиславского.
Председатель Студенческого совета отметил, что есть цель осуществить и другие юмористические проекты и программы, в этом году собираются отметить 20-летие первой победы команды "Нар-Хоз", а после поблагодарил руководителя вуза за содействие.
"Поздравляю Вас снова и желаю отметить, что наш университет должен быть первым во всех сферах. Во всех Ваших начинаниях для поддержания престижа нашего вуза, мы готовы содействовать вам"- сказал Рубен Айрапетян.