ԵՏՀ հետազոտական ծրագրերին ՀՊՏՀ մասնակցության շուրջ քննարկում ԵՏՀ կոլեգիայի անդամ (Նախարար) Արտակ Քամալյանի հետ
15.05.2023
Դիտումների քանակ՝ 770
ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը մայիսի 12-ին հյուրընկալեց Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Արդյունաբերության և ագրոարդյունաբերական համալիրի հարցերով կոլեգիայի անդամ (Նախարար) Արտակ Քամալյանին։ Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՊՏՀ գիտության գծով պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանը, բարձրագույն մաթեմատիկայի ամբիոնի վարիչ Հայկ Քամալյանը։
Ողջունելով հյուրին՝ ռեկտորը ներկայացրեց բուհում իրականացվող բարեփոխումները, «Ամբերդ» կենտրոնի գործունեությունն ու գիտահետազոտական ծրագրերը։ Հանդիպումն ընթացավ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կողմից իրականացվող հետազոտական ծրագրերին ՀՊՏՀ մասնակցության հնարավորությունների, ինչպես նաև այդ մասին տեղեկատվության հասանելիության ապահովման շուրջ։

Обсуждение об участии АГЭУ в исследовательских программах ЕЭК с членом коллегии (Министром) Артаком Камаляном
12 мая ректор АГЭУ Диана Галоян приняла члена коллегии (Министра) Евразийской экономической комиссии по промышленности и агропромышленному комплексу Артака Камаляна. На встрече присутствовали проректор АГЭУ по науке Татул Мкртчян, заведующий кафедрой высшей математики Айк Камалян.
Приветствуя гостя, ректор представила реформы, проводимые в вузе, деятельность исследовательского центра «Амберд» и научно-исследовательские программы вуза. В ходе встречи были обсуждены возможности участия АГЭУ в программах, реализуемых Евразийской экономической комиссией, а также вопросы доступности информации о программах.