Մեկնարկել են առկա ասպիրանտուրայի ընդունելության քննությունները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր մեկնարկեցին 2023-2024 ուսումնական տարվա առկա անվճար ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելության մասնագիտական քննությունները, որոնք կավարտվեն հունիսի 26-ին։
ՀՊՏՀ-ին հատկացված 4 մասնագիտությունների գծով (6 տեղ) դիմել է 13 դիմորդ։ Այսօր կայացան «Մակրոէկոնոմիկա» և «Կառավարում» մասնագիտությունների գծով քննությունները:
«Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում» և «Ֆինանսներ, հաշվապահական հաշվառում» մասնագիտությունների գծով կունենանք բարձր մրցակցություն։ Բոլոր դիմորդներին մաղթում ենք հաջողություն»,- asue.am-ին փոխանցեց ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Աննա Բայադյանը։

Стартовали вступительные экзамены в аспирантуру очной формы обучения
Сегодня в Армянском государственном экономическом университете стартовали вступительные экзамены по специальности для зачисления на бюджетные места аспирантуры очной формы обучения 2023-2024 уч.г. Вступительные экзамены будут завершены 26 июня.
На 6 мест по 4 направлениям подготовки, отведенных АГЭУ, заявки подали 13 абитуриентов. Сегодня состоялись экзамены по направлениям подготовки «Макроэкономика» и «Управление».
По словам начальника отдела аспирантуры АГЭУ Анны Баядян, по ряду направлений будет большая конкуренция. Желаем всем абитуриентам удачи!