ՀՊՏՀ-ում կայացել է FAST հիմնադրամի դասընթացի թեստավորման փուլը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում հունվարի 14-ին կայացել է «1991 ստորաբաժանման» նախապատրաստական դասընթացի թեստավորման փուլը։ Տվյալագիտության և արհեստական բանականության ոլորտների վերաբերյալ FAST հիմնադրամի (Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների հիմնադրամ) դասընթացին մասնակցելու հայտ էին ներկայացրել ամառային զորակոչի ենթակա մոտ 400 երիտասարդներ (17-23 տարեկան)։
Ինտենսիվ նախապատրաստական դասընթացի նպատակն է նախազորակոչային տարիքի երիտասարդներին տրամադրել լրացուցիչ գիտելիքներ տվյալագիտության և արհեստական բանականության ոլորտների վերաբերյալ, որպեսզի նրանք պատրաստ լինեն հետագայում ծառայության անցնել «1991 ստորաբաժանում»-ում։ Այս մասին հայտնում են հիմնադրամից, որտեղից ստացված հաղորդագրությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

14 января в Армянском государственном экономическом университете был проведен вступительный экзамен на учебный курс "Unit 1991". Около 400 юношей (17–23 лет), призванных на военную службу этим летом, подали заявку на учебный курс по науке о данных и искусственному интеллекту, организованный FAST.
Курс интенсивного обучения направлен на то, чтобы предоставить будущим призывникам дополнительные знания в области науки о данных и искусственного интеллекта, чтобы они могли более квалифицироваться для работы в "Unit 1991". FAST, Министерство обороны Республики Армения и Центр высокотехнологичной кибербезопасности подписали Меморандум о взаимопонимании по созданию "Unit 1991"в сентябре 2019 года. Высококвалифицированные солдаты этого уникального подразделения будут сосредоточены на передовых технологиях для выполнения стратегических и тактических задач, востребованных для Вооруженных сил Армении. Больше информации смотрите по активной ссылке.