Դիտումների քանակ՝ 1561
ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի դեկան, ՄՏՀ ամբիոնի ժ/պ Գրիգոր Նազարյանի նախաձեռնությամբ այսօր տնտեսագիտություն մասնագիտության 4-րդ և միջազգային տնտեսական հարաբերություններ մասնագիտացման մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողները «Ինչպե՞ս սկսել բիզնեսը» արտալսարանային դասախոսություն լսեցին: Հյուր-բանախոսը ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ-ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի «Շինարարներ» մասնաճյուղի կառավարիչ Միխայիլ Ամիրխանյանն էր: Հյուր էին նաև նշված բանկի վերապատրաստումների բաժնի աշխատակիցները:
Ներկաներին ողջունեց Գրիգոր Նազարյանը և ասաց, որ լսարանում են բիզնես հետաքրքրություններ ունեցող ուսանողներ, որոնք բիզնեսի վերաբերյալ յուրաքանչյուր դասախոսությունից օգտակար գիտելիք են ստանում և գործնականորեն բարելավում իրենց հմտությունները:
Բանկի մասնաճյուղի կառավարչի դասախոսությունը բաղկացած էր հետևյալ ենթաթեմաներից՝ «Առաջին քայլերը բիզնեսում», «Բիզնես պլան», «Բիզնես մոդել», «Բիզնես մոդելի օրինակ»:

По инициативе декана факультета РЭ и МЭО Григора Назаряна студенты 4 курса специальности экономика и 1-го курса магистратуры по международным экономическим отношениям прослушали лекцию на тему «Как начать бизнес». Приглашенным докладчиком был Михаил Амирханян, управляющий филиала “Шинарарнер” АКБА-Кредит-Агриколь Банка. Сотрудники отдела переподготовок данного банка также были гостями.
Григор Назарян приветствовал участников и сказал, что в аудитории есть студенты с бизнес интересами, которые получают полезные знания из каждой лекции по бизнесу и практически совершенствуют свои навыки.
Лекция управляющего филиала банка состояла из следующих тем: «Первые шаги в бизнесе», «Бизнес-план», «Бизнес-модель», «Пример бизнес-модели».