Միջազգային կապերի խորացման համատեքստում այց ՀՊՏՀ
Հունվարի 15-19 «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում աշխատանքային այցով մեր համալսարանում էր Վարշավայի տնտեսագիտության համալսարանի Ձեռնարկությունների ինստիտուտի փոխտնօրեն, Ձեռնարկատիրության և բիզնես միջավայրի բաժնի պետ Ջոաննա Զուկովսկան։ Վերջինս հանդիպումներ է ունեցել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանի, միջազգային կապերի բաժնի աշխատակիցների, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Դավիթ Հախվերդյանի, շարունակական կրթության բաժնի պետ Գրիշա Ամիրխանյանի հետ։
Կառուցողական ու բովանդակալից քննարկումներում գործընկեր բուհերի ներկայացուցիչները վեր են հանել համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող՝ ուսումնագիտական, միջազգային կապերի խորացման, կրթության կառավարման բազմաթիվ հարցեր, որոնք իրենց ուրույն ու արդյունավետ լուծումները կարող են գտնել երկու բուհերի սերտ գործակցության համատեքստում։

Визит в АГЭУ в контексте углубления международных связей
15-19 января в рамках программы «Эразмус+» наш университет посетила заместитель директора Института предпринимательства Варшавского экономического университета Иоанна Жуковска, заведующая кафедрой предпринимательства и деловой среды.
Иоанна Жуковска встретилась с директором отдела внешних связей АГЭУ Лусине Даниелян, сотрудниками отдела международных связей, директором научно-исследовательского центра «Амберд» Давидом Ахвердяном, руководителем отдела непрерывного образования Гришей Амирханяном.
В ходе конструктивных и содержательных дискуссий представители университетов-партнеров подняли множество вопросов, представляющих взаимный интерес: академических, углубления международных связей, управления образованием, которые могут найти свои уникальные и эффективные решения в условиях тесного сотрудничества двух университетов.